• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 12:16

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с редоцил /предпазен клапан/

Започната от Krash4yy, 10.04.2016 21:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Krash4yy

Бутилката се използваше за домашно производство на газирани напитки сега ще газирам аквариума. Бутилката е пълна редоцил с 2 манометъра има и 2 врътки не знам второто иглен вентил ли е?!?! Проблема е там, че развивам крана на бутилката, дебита към аквариума е много малък и когато втория манометър се вдигне започва да изпуска от  предпазния клапан, натегнах го  сложих допълнителна гумичка за да е по натегнато но пак вдигне ли се налягането отваря предпазния клапан нещо да ме посъветвате? Обмислих да премахна този клапан една тапа,НО мисля че може да избие от гумичката която уплътнява долния кран и може да издумчи... Някакви съвети предпазния клапан е метална основа в нея набита гумичка  пружина и накрая гайка ограничител  и винчето което се завива.

evgeni200

Предпазен клапан има крана на самата бутилка, ако той изпуска не си играй а смени крана на бутилката, като има вариант да изпуска от клапана ако е препълнена бутилката.

Krash4yy

Да но има и предпазен клапан на редоцила. Крана на бутилката не издиша. Ето снимка на редоцила вижда се и предпазния клапан на втората снимка м/у двата манометъра...
https://goo.gl/photos/VrBeocjWNoTcxXiL7

evgeni200


Krash4yy

Представа си нямам досега е вършил работа, защото не е бил за толкова пипкава работа. Някакви съвети дали мога да направя нещо за да го ползвам? Ако се изолира предпазния вентил дали ще издържи на налягането?

evgeni200

От видяното на снимката:
- много стар веднага бих го сменил
- няма иглен вентил за фино регулиране

Similar topics (5)

58451

Публикации: 2
Прегледи: 2790

44147

Публикации: 26
Прегледи: 9980

55118

Публикации: 6
Прегледи: 4287

19223

Публикации: 5
Прегледи: 3953

56678

Публикации: 9
Прегледи: 4837