• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:39

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Pro DIY Co2 Generator System Kit Aquarium Live Plants D501 D301 D201

Започната от bunzip2, 25.04.2014 12:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bunzip2

Колеги, какво мислите за това нещо? На мен лично ми изглежда доста добро....
Ето къде го открих - http://www.ebay.com/itm/271345516654
Има го разбира се и в алиекспрес, дори на по-добра цена :)
http://www.aliexpress.com/popular/diy-co2-generator.html

Ето и едно показно как работи -

Изглежда ми на прилична цена... ако тръгне човек да си го прави сам, може и по-скъпо да дойде :)

sVGNsali

Аз съм навит за такова нещо. И без туй се чудя, с какво и как да подавам СО2 на наното. Ако има кой да организира, един колективен внос, би било чудесно  *THUMBS UP*
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

bunzip2

Мисля, че е много добро! Ако се организира внос на повече бройки, може да се договаря и цената.
Поне така съм чувал за алиекспрес, там пазариш директно от извора дето се вика  :-D
При повече бройки, жълтите може да направят и отбив от цената.

Penta

Аз от доста време ползвам (почти) същото такова и съм много доволен. Здрави снадки, никакви тревоги че може да изпуска от някъде. Поръчвайте направо, колективна поръчка... "орташката работа кучета я яли" .

bunzip2

Мисля да си поръчам аз... само не знам разликата между моделите каква е, освен визуална.
Едното D201 и D301... направо не виждам разликата, айде за D501 е ясно.. малко по-джиджано, иначе от към функция едно и също.

Публикациите са слети: 25.04.2014 13:10

Цитат на: Penta - 25.04.2014 12:46
Аз от доста време ползвам (почти) същото такова и съм много доволен. Здрави снадки, никакви тревоги че може да изпуска от някъде. Поръчвайте направо, колективна поръчка... "орташката работа кучета я яли" .

А ти от къде го купи колега? В БГ има ли подобно нещо?

baitoti

Колеги, аз също съм за тази системка,и ако се организираме готов съм да се включа и аз. *THUMBS UP*

Closimir

И на мен ми изглежда интересно това, но тъй като не съм подавал CO2 до сега някои неща не са ми ясни.
Тази система ще предпази ли от прекомерно подаване на CO2? Чувал съм, че в жегите може да стане това, поравете ме ако греша.
До колкото виждам ще може да се контролират и балончета на секунда ... ???
Какви са недостатаците й спрямо другата система за подаване на CO2 - тази с бутилка под налягане?
Ако гореспоменатите неща се уреждат с тази система и аз се интересувам от евентуална поръчка.

njoyz

При маята и захарта има опасност от прекалоно газоотделяне при по висока температура на околната среда, тази не е зависима от околната температура.Да, балончетата могат да се контролират със игления вентил, като естествено това се следи, чрез така наречения ''bubble counter''.Според мен големи недостатъци няма, може би това че е леко по-обемна.Но трябва да отбележа, че този вариант е много по-евтин.
А пубертетът не е лошо нещо, стига да зарежеш чекиите и да минеш на нещо истинско. ---NO CARRIER

bunzip2

Колеги, направих поръчка за 3 бройки D201. Възможно най-евтиния вариант 17$.
Ще видим дали и кога ще пристигнат.
Едната бройка е уговорена вече за колега от форума. Другата евентуално ще е за продан.

Penta

Моята е D301 - с метален иглен клапан и прочие, купувал съм го от Ebay, в България не съм виждал подобни.

bunzip2

Цитат на: Penta - 25.04.2014 18:35
Моята е D301 - с метален иглен клапан и прочие, купувал съм го от Ebay, в България не съм виждал подобни.

Да ти кажа честно много се чудих и аз, но между D201 и D301 разлика почти не намерих... само в клапана, който май при 201 е с пластмасов корпус, което не ми се видя от кой знае какво значение, а разликата в цената е 10$ някъде. А разликата между D301 и D501 беше 1-2$ само.
Така че аз лично се двоумях между D201 и D501. Като второто разбира се изглежда доста по-стабилно.. но предпочетох тоя вариант като по-евтин и пак толкова ефективен, пък ще видим кво ше стане :)

Closimir

От къде си набавяте лимонената киселина и содата необходима за тези генератори?
Също така ми е интересно на колко време ги подменяте?

njoyz

Купувам си киселината и содата от Lidl, киселината е в пакетчета от 10гр. на цена от 09ст.Содата е в пликчета от по 80гр. на цена от 15ст.Нуждата от подмяна зависи от количеството CO2, което подаваш.Аз подавам с такива темпове, че реактивите ми стигат за 3-4 седмици.
А пубертетът не е лошо нещо, стига да зарежеш чекиите и да минеш на нещо истинско. ---NO CARRIER

Penta

Пикадили продава в по-големи разфасовки : 50гр. лим.киселина и 100гр сода.

Closimir

Благодаря за бързите отговори.
А горепосочената система може ли да се спира нощем или ще има проблем с налягането?

Similar topics (3)

31953

Публикации: 4
Прегледи: 4153

43880

Започната от Lithium


Публикации: 16
Прегледи: 9004

59565

Публикации: 5
Прегледи: 19614