• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 14:13

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Питане за CO2

Започната от njoyz, 06.01.2014 21:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

njoyz

Дам, 9ст., май производителя беше ''апетитко''.
А пубертетът не е лошо нещо, стига да зарежеш чекиите и да минеш на нещо истинско. ---NO CARRIER

Илиян Илиев™

9 стотинки??? Това за колко грама е?

Тук го купувам по 2.50 евро за пакетче от 200 грама...

Julliano

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs28.postimg.org%2F790mdviix%2Fdownload.jpg&hash=3bc5531cf9543c714e53c5cf78d6b522c2a8fb6f

njoyz

09.01.2014 21:44 #33 Last Edit: 10.01.2014 17:53 by njoyz
В такъв случай при теб е доста по-скъпа лимонената киселина.

Публикациите са слети: 10.01.2014 17:53

Да ви питам само, за аквариум 80л, средно залесен, системата с киселина и сода мога ли да я направя в 500мл. бутилки от кока-кола?И ако да каква точно е рецептата, знам в темата пише ама на всеки е различна та не съм много сигурен... :-)
А пубертетът не е лошо нещо, стига да зарежеш чекиите и да минеш на нещо истинско. ---NO CARRIER

sVGNsali

 :coffee:
Добро утро.
Що не искаш в 2л бутилки? Поне едната направи от 2 л, брояча ако искаш може да е 0,5 л.
Рецептата ще я налучкша с проба грешка..
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

Penta

Аз купувам от Пикадили содата в пакет от 100г, лим.киселина 50г. Слагам по 100г от двете в двулитрови бутилки, просто водата при киселината е 600мл, при содата 200мл.

njoyz

Готово, направих я с 500мл бутилки, с тази рецепта:
75г л.к./100мл вода,
100г сода/100мл вода.
Работи перфектно, сега остава да видим колко реме ще държи  :-)
А пубертетът не е лошо нещо, стига да зарежеш чекиите и да минеш на нещо истинско. ---NO CARRIER

Илиян Илиев™

Щом бутилката е една четвърт, значи и дозата намаляш на една четвърт.

Моите капачки не са пристигнали още, но от другата тема имаше публикувана рецепта:

200 грама сода с 200 милилитра вода и 200 грама киселина с 600 милилитра вода.

Като разделиш всичко на 4 се получава: 50 грама сода с 50 грама вода и 50 грама киселина с 150 милилитра вода.

п.п. На колко атмосфери си качил налягането?

njoyz

Аа, аз не сложих манометър, а и без това я разглобих, защото изпускаше от капачката, тъй като използвах полиуретанови маркучи за пневматични машини, а те са много твърди и не ги хваща лепилото.Тва последното беше баси и изречението:-) .
Та да се върнем на темата, утре ще ги мина с шкурка и после ще лепя:-) .
А пубертетът не е лошо нещо, стига да зарежеш чекиите и да минеш на нещо истинско. ---NO CARRIER

sVGNsali

А тия капачки няма ли ги в Бг, по някои магазини?
Ако някой знае, да сподели.
Колега Илиев, колко ще струват тия капачки, с траснпорт и др. разходи, общо?
Благодаря.
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

njoyz

Ба, то ще стане една разправия, поръчки, доставки и т.н., земи си направи DIY, хем без пари, а пък е и забавно.При утрешното лепене ще щракна едни снимк на етапи.
А пубертетът не е лошо нещо, стига да зарежеш чекиите и да минеш на нещо истинско. ---NO CARRIER

Илиян Илиев™

Цитат на: sevginsali - 11.01.2014 23:09
А тия капачки няма ли ги в Бг, по някои магазини?
Ако някой знае, да сподели.
Колега Илиев, колко ще струват тия капачки, с траснпорт и др. разходи, общо?
Благодаря.

На мен ми излизат 14,09 евро. Доставят ми ги до нас. Това за Италия. За България не знам, най-добре се регни в сайта и виж какви са опциите.

Иначе някой от търговците предлагат и намаление на цената при количество. Просто някой трябва да реши да вкара едни пари и после да се надява, че някой ще купува от него, а няма да си поръча от сайта на по ниска цена. То със сигурност пазар ще има, въпроса е в парите - не всеки ги има и не всеки би ги вкарал в такава стока.

njoyz, аз ги поръчах моите, защото от многото опити за самоделка набутах пари, като за 3 чифта от тези, та дори и повече. Не че съм с леви ръце, просто тук за да намеря това което ми трябва трябва да обикалям 2 дни - магазините не са заредени като в България, много неща ги има само на едро за специализирани фирми.

Смятай, че иглен кран с манометър се намира само като резервна част за компресор на цена около 28 евро, после вече ще трябва да мисля на какво да го сложа и как да го навия. Има обикновени манометри за хидрофори, които също няма на какво да ги навия, защото са с някаква различна резба.

Абе изобщо филма е страшен и с хиляди нагаждания и наставки все някъде изпускаше. А когато има дори и най-малко изпускане системата е не ефективна, защото разтвора свършва бързо.

В момента също съм без манометър, но или имам теч, който не успявам да хвана или не докарвам добро налягане, защото пак ми свършва бързо разтвора. Дано капачките се окажат такива, каквито са и отзивите за тях. Като дойдат ще пиша.


benzol

Здравейте
Вчера и аз си направих CO2 с мая и захар, и по въпроса с отоплението аз съм със вътрешен съм нали мога да сложа бутилката вътре (тя е 500мл) и да и поддържам 26-27°.Системата е за 10л скаридарник а той е под големия аквариум със съмпа.
П.С Забравих да питам трябва ли да изключвам подаването на СО2 за сега в аквариума има само растения без скариди.

petko

Докато има само растения не е нужно да го спираш през ноща.Ако има риби или особено скариди трябва да внимаваш да не предозираш. Системата с мая и захар е некотролируема,а в тия 10л.става много бързо.Зависи и от разтварянето на СО2.

benzol

Ами подаването в аквата е през камъче за въздух не съм реоил мехурчетата ама прави като синджир от балончета до повърхноста,а е потопено на 4-5 см под повърхността.

Similar topics (5)

48343

Публикации: 21
Прегледи: 9524

35592

Публикации: 17
Прегледи: 10316

48193

Публикации: 10
Прегледи: 6939

50065

Публикации: 15
Прегледи: 12462

40974

Започната от crxx


Публикации: 3
Прегледи: 3723