• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 15:35

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Нова система за подаване на CO2

Започната от bmwemotion, 13.03.2017 15:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bmwemotion

Здравейте!

На много места изчетох информация относно системите за подаване на CO2 в аквариуми, но повечето от тях са от преди доста време (магазини цени и т.н. не са актуални).
Бих искал с тази тема да възобновя интереса към направата на CO2 система с всичките и компоненти.
Като ще помоля по-вещите да напишат примерно:
- Бутилки подходящи за нашата цел;
- Редуцир вентил;
- Електромагнитен клапан и т.н.;
Като всеки елемент да бъде съпроводен от къде да си го закупим и на каква цена.

Целта е желаещите, като мен да се ориентираме от къде да се снабдим с всичко необходимо за една истинска CO2 система и естествено на каква цена.

Благодаря предварително на всички които ще се помогнат!

wire

1. Трябва ти бутилка за CO2 - olx, някой познат, пожарогасители и т.н., избираш си къде ти е по-евтино. Зависи колко място имаш за нея и колко е голям аквариумът, от там и колко ще е голяма - 0.5, 1, 2..5кг.
2. Отиваш да я тестват и пълнят. Ако вентилът не е добре, ти го сменят.
3. Купуваш редуцир вентил с 1 или 2 манометъра по твоя преценка.
4.1. Магнитен клапан, ако ще го спираш вечерта.
4.2. Ако няма да го спираш, може да ползваш разтворител(дифузер) на ток, който да е закачен на таймера на лампите или дриг таймер,а може и да си направи нещо от типа "направи си сам" с помпа/глава на вътрешен филтър или нещо такова, което пак се спира вечерта. А може и въобще да не го спираш.
5. Иглен вентил.
6. Муфи за присъединяване.
6. Брояч на мехурчета - много лесно се прави от шишенце за урина, на което залепяш 2 игли от систена(онези дебелите) - излиза около 3 лв с лепилото.
7. Възвратен клапан.
8. Дифузер(ако спираш с магнитен клапън)
9. Маркучета за свързване на всичко.


Аз си направих моята система преди 1 седмица.
Бутилката 3.5кг ми беше подарък.
Тест + 3кг пълнене=36лв. от http://www.alexfire.com/contacts, ако се наложи да ти сменят вентила, още 30лв., заверка за 5 години.

Редуцир вентил(турски - държат го в наличност само заради акваристи) + иглен вентил(Камоци)+ муфи = 90лв +-2лв. http://www.ld-gmbh.com/displaybg.aspx?page=show_news&news_ID=43
Магнитният вентил(Камоци) май беше към 70лв., аз не си взех.

3м. маркуче от Бриколаж - 4лв.

Възвратен клапън - 4лв.

За брояча съм писал.

Направих си разтворител на CO2 сам. = 10лв, защото имах вътрешен филтър.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!  *CRAZY*

sotneron

Преди 3 дена сглобих моята-5кг. Бутилка с кран,напълнена с редуцир(сериозен по думите на  човека от камоци) 178лв от Цикония във Варна,и нататък частите от LD -65лв.Трябва да се избира най-слабата бобина за ел.клапана да грее по малко.Взех на 220в,така ме убеди консултанта,но вибрациите се предават на манометрите и жуженето се усилва до нетърпимо,не трябва да има твърда връзка между ел.клапана и редуцира.Реактор проточен 77 /като на Евгени200/
с връзки ,като на пластмасовите тръби за парно/като на Пента/.


Penta

Бръмчат мамицата им и клапани  :-(
Честито все пак  :whistle:

evgeni200

Моя изгоря клапан с включването и от тогава 24 часа нонстоп подаване нищо не жужи и бръмчи  :-)

kuvert

Аз взех някакъв китайски от колега тук. Това беше преди 5-6 години. Чувам само как цъка като включва и изключва. Никакво жужене и бръмчене,въпреки,че съм с твърди връзки. Преди това бях с бензинов клапан за газова уредба. Дадох го на един стругар да ми нареже резби на щуцерите и го ползвах около 5 години. Бачкаше на 12V (което за мен беше неудобно-трябваше още един адаптор в шкафа),струваше 12 лева и беше абсолютно безшумен!
Аа преди да почна да слагам клапани-бях като Евгени-24 часа нон стоп СО2.

cardin

след 3 изгорели клапана на 220В, си взех преди 3 години на 12В и от тогава нямам проблеми, нито жужи нито изгаря.

Similar topics (5)

59565

Публикации: 5
Прегледи: 19618

57390

Започната от Nebunu


Публикации: 2
Прегледи: 3261

51023

Публикации: 27
Прегледи: 11902

57255

Публикации: 3
Прегледи: 4056

58478

Публикации: 0
Прегледи: 3119