• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 15:25

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Малко въпроси за СО2

Започната от hunter, 02.05.2013 16:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Bobby_D

Цитат на: hunter - 16.05.2013 21:53
другото което ми направи впечатление е, че много трудно отворих крана на бутилката направо с усилие. И във първия момент го изтървах отлепи рязко и понеже беше отворен редуцила и наду почти до 10 на червената скала. Че си изкарах ангела и затворих бутилката отново и развинтих редуцила от нея за излезе газа  :buff:
Дай някаква снимка,че ми стана интересно как така е ударило в червената скала?!?

hunter

Сега съм го нормализирал но както седи тъка и след известно време не малко и тръгва на горе

zariio

Цитат на: hunter - 16.05.2013 21:53
другото което ми направи впечатление е, че много трудно отворих крана на бутилката направо с усилие. И във първия момент го изтървах отлепи рязко и понеже беше отворен редуцила и наду почти до 10 на червената скала. Че си изкарах ангела и затворих бутилката отново и развинтих редуцила от нея за излезе газа  :buff:

Много ясно че ще удари в червената скала.Крана на бутилката не е като на чешмата да се засилва като развиваш.Той си има две положения пуснато и спряно.Винаги в такъв момент  е хубаво врътката на редуцира да ти е максимално в посока "минус".
След това вече можеш да си донастройваш редуцира на колкото си искаш бара.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

Bobby_D

Цитат на: hunter - 16.05.2013 22:08
Сега съм го нормализирал но както седи тъка и след известно време не малко и тръгва на горе

Тръгва нагоре,защото налягането в бутилката започва да се покачва заради стайната температура.
Моя манометър съм го заковал на 3 л/м.Когато се покачи температурата в стаята едва забележимо тръгва стрелката нагоре,следователно давам "минус" на редуцила.Няма страшно. ;-)

hunter

Значи на мене ми е ясно че не е като кран на батерия :-) Понеже както казах много трудно отвори ама много трудно и се наду манометъра. Не съм развивал крана на бутилката много отлепи леко но явно наистина налягането е нестабилно ли незнам и наду много. Ами то и аз давам минус  :-) ама ме е страх от бум. Има ли такава вероятност? Понеже ми е във спалнята и ме е шубе да не легна да спа и да ми изфъщи. Уж не я препълниха гледах там ама това покачване на налягането ме тревожи.
Ето за колко време и вече е до 3

hunter

Колегата Bobby_D се оказа прав  :-) след време тоест още на другия ден всичко бе нормално. Явно наистина си е трябвало налягането да се нормализира. Имам друг въпрос много ми зеленясва дефузера някъде за 3-4 седмици. Нормално ли е и при вас (които са със стъклен дефузер) така ли е? Прилагам снимка както винаги кофти качество  :-)

Бях предвидлив и като купувах купих 2. Сега като зеленяса единия слагам другия а зеленясалия го кисна за 24 часа във разтвор белина и вода. Вадя го като нов но после....... Има ли по ефикасен метод или така се процедира?

Similar topics (1)

34196

Започната от striker


Публикации: 22
Прегледи: 13825