• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 22:36

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

co2 мая и захар

Започната от Hg, 15.07.2009 21:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Лора

Струва ми се, че шишенцето е много малко и си го напълнил повече от колкото трябва. Има вероятност, да прелее и да попадне аквариума. Дай малко повече инфо за реактора, ако обичаш. Както точно разтваря бозата...
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Hg

Еми тук някъде четох за този вид реактор. Газът от бутилката постепенно създава налягане в реактора. Флейтата на филтъра раздвижва водата отдолу за да се разтваря по бързо co2.
Това нещо работи макар и да има смешен външен вид. Направих измерване на ph вчера и днес и установих че ph e паднало. Значи във водата има разтворен co2.

petkob

Аз съм с литрова бутилка и се налага да я пълня всяка седмица. Половин литрова просто не мога да си представя колко ще издържи.

Повече ме притеснява обаче движението на водата на третата снимка. Така разтвореният CO2 много бързо ще излита във въздуха. Трябва да се минимизира всякакво движение на повърхността, иначе все едно не подаваш въглероден диоксид.
"Това са моите принципи. Ако не ви харесват, имам и други." - Граучо Маркс

Similar topics (5)

21989

Публикации: 10
Прегледи: 7576

51023

Публикации: 27
Прегледи: 11987

24677

Публикации: 13
Прегледи: 6228

32549

Публикации: 22
Прегледи: 11521

18109

Публикации: 23
Прегледи: 14380