• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 17:40

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Въпрос за скалариите

Започната от Tajni4ka, 01.09.2014 18:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Tajni4ka

Здравейте.Преди седмица преместих 3-те си скаларии в нов аквариум (100 л.) и забелязах,че се държат странно.За двете съм 80 % сигурна че са мъжки (имат доста високо чело),но третата не мога да я разбера (а е по - голяма от тях).Та тази неопределената и една от мъжките застават една пред друга и започват да правят резки движения (прилича на хълцане  :-D ). Това продължава докато не дойде и третата - тогава започват и двете да я бият (затова смятам да я подаря на една приятелка - жал ми е).След като ги разделят си плуват докато пак не се засекат и започват пак да "хълцат".Да не им е тясно и затова да правят така?Или е вид битка?Моля ако може някой да ми каже защо правят така

Caxapa

Разделят територията на новия дом. Определено две от рибите са изживяват като двойка и гонят натрапника/чката/ Когато има обособена двойка и се подготвят да хвърлят хайвер се вижда как си почистват от време на време листата на растението до което са застанали.   

Tajni4ka

Благодаря за бързия отговор

Similar topics (5)

30814

Започната от gogata_bsl


Публикации: 8
Прегледи: 3493

9331

Публикации: 10
Прегледи: 5347

53361

Публикации: 3
Прегледи: 2244

6518

Публикации: 11
Прегледи: 6620

25560

Публикации: 8
Прегледи: 4217