• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 23:43

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Въпрос - цихлиди

Започната от margarita, 22.04.2013 17:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

margarita

Някой дали би могъл да ми даде съвет за някакви витамини или подобрител за водата, който да използвм за африканци m`buna ... понеже чета из интернет какво се предага, но нищо не ми говорят...иска ми се нещо което е изпробвано вече..да не целя на сляпо...  :-)

Antuni

Абсолютно от нищо нямат нужда тези животинки. Всичко като витамини и оцветители се съдържа в храните с които ги храниш. А подобрители за вода не ти трябват тъй като цихлидите особено африканците са изключително адаптивни към всякакви параметри на водата. А и по добре да свикнат с това което им предлагаш като качество вода от колкото всеки път да се ангажираш да добавяш каквито и да е химии към които ще привикнат в последствие и ще се наложи постоянно да ги употребяваш.
0899808552

margarita

То и аз така разбрах...ама викам все пак да се консултирам с някои, който вече има опит...много ти благодаря  :-) *thanks

Ivan_S

Така е, малавийците, че и другите африканци са корави животинки  :-D. Въпреки, че са адаптивни, все пак се придържай към параметри на водата, максимално близки до естествените. Тези риби обичат по-твърда вода и варовити камъни и грунд само биха ти помогнали, нещо което примерно би съсипало растителен аквариум. Сложи или смени грунда с коралов пясък например в достатъчно количество (поне 4 см.) дебел слой и в голяма степен ще имаш решение на въпроса с твърдостта. Обичат и по-алкална вода, т.е. по-високо рН. Кораловия пясък или друг подобен грунд са идеален буфер и ще ти държат рН-то. Говоря от опит. Никаква химия и никакви добавки не слагам във водата. рН-то е заковано на 8 и само при смяна на вода за 1 ден пада до 7.5
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

margarita

От Сливен съм така, че предполагам с твърдостта на водата няма да имам проблем  :-) мерси много за съветите  *thanks

Similar topics (5)

35462

Публикации: 1
Прегледи: 2328

18344

Публикации: 3
Прегледи: 3928

4505

Публикации: 4
Прегледи: 3418

5612

Започната от puhcho


Публикации: 27
Прегледи: 15340

49601

Публикации: 28
Прегледи: 14059