• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:39

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Странно поведение

Започната от striker, 04.01.2016 20:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

striker

Здравейте, колеги! Имам 2 питания. Първо да дам малко информация.., става дума за 60 литра аквариум, в който до скоро ползвах вътрешен филтър с дебит 400 литра на час. Но реших да се модернизирам и аз малко и от 10-тина дни г/д се сдобих с външен филтър - JBL CristalProfi e701 Greenline. Рибите са - 6 рамирезита и 6 неона. Първото ми питане е свързано с поведението на рибите при хранене - Когато започна да ги храня, си ядат спокойно и лакомо, но от време на време започват да се движат по повърхността на водата(наподобяващо поведение, както при предозиране с CO2) и то това е за много малко 2 до 3 секунди и след това пак започват да си плуват нормално или да си дояждат(само рамирезитата). НЕ използвам към момента система за CO2(част от плана ми за модернизиране е, но към момента нямам такава) и точно това ме накара да пиша тук и да попитам дали това е нормално, тъй като до сега никога не се е случвало, а само от има няма една седмица насам е така. Това нещо е само, при хранене или поне през останалото време не съм ги виждал така да правят. Второто ми питане е свързано с дебита на канистъра - тъй като стария, както споменах беше 400 литра на час, а сега с новия дебита вече е 700 литра на час, което за моите 60 литра е почти 12 пъти обема на аквариума за час. Прави ми впечатление, че рибите трудно се задържат на едно място и когато тръгнат да плуват в посока обратна на влизащия поток им е доста трудничко, но се справят де. Искаше ми се да попитам дали това им пречи по някакъв начин или пък обратното?

Similar topics (5)

52919

Публикации: 11
Прегледи: 5907

14930

Публикации: 3
Прегледи: 2211

41515

Публикации: 16
Прегледи: 7247

22275

Публикации: 8
Прегледи: 5663

28679

Публикации: 15
Прегледи: 10078