• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 15:46

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Страхливи Цихлиди

Започната от marto180, 23.08.2015 17:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ivan_S

Цитат на: marto180 - 07.09.2015 13:09
Сега ще разгледам за други храни за цихлиди.

Точно така, тези цихлиди си имат специфично меню, за това за тях си има специално разработени храни. В Интерент ще намериш достатъчно информация за тях, както и отзиви на хората, които са ги ползвали. Няма да изброявам марки, за да не правя реклама :).
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

marto180

Днес е много зле. Лежи на дъното и от време на време се опитва да плува, но по скоро го носи течението, отколкото да плува. Май няма да е добър краят.

getsata73

Цитат на: marto180 - 07.09.2015 13:09
Благодаря много  :-) Имам само една болна риба, значи рискувам само нея. Мисля да започвам курса, пък дано се оправи. Ще се поинтересувам каква друга храна да им взема. Продавачката от зоо магазина ми каза да им давам от люспите на гупите, което не ми се стори добра идея. Сега ще разгледам за други храни за цихлиди.

malawi spirulina tropical, е храна на люспи в едни сини пакетчета, с цена 2 лева .Давам такава и не съм имал проблем с рибите .
Аквариум 170 lt. населен с :
Анциструс 2бр.
Тернеция 4 бр.
барбус Тетразона 8 бр.
Барбус Калифорнийски(зелен)  7 бр.
Серпа 1 бр.
Крибензис 4 бр.
Лабео френатус 2 бр.
Едно е да искаш,друго да можеш,а трето и четвърто-да го направиш !      Н.Хайтов

geshi

След сероизен побой над някоя риба съм забелязвал подобни симптоми и резултата винаги е смърт. За храната, Гринугриин и моите на я харесват грам, а и тя е добре да се кисне първо. Ползвай сера флора.

marto180

Ходих сега до магазина но нямаха и нямаха и флора. Препоръчаха ми сера випан, но не я взех. Рибката умря и взех една същата плюс един Synodontis. Само че другия син (дамасони ако не се лъжа) я подгони много сериозно. И другите я гонят но не толкова. Май не беше много добра идея.

getsata73

Цитат на: marto180 - 08.09.2015 15:41
Ходих сега до магазина но нямаха и нямаха и флора. Препоръчаха ми сера випан, но не я взех. Рибката умря и взех една същата плюс един Synodontis. Само че другия син (дамасони ако не се лъжа) я подгони много сериозно. И другите я гонят но не толкова. Май не беше много добра идея.
Ако е голяма няма да оцелее,ако е 3-4 см има шанс ,поне при мене е така .
Аквариум 170 lt. населен с :
Анциструс 2бр.
Тернеция 4 бр.
барбус Тетразона 8 бр.
Барбус Калифорнийски(зелен)  7 бр.
Серпа 1 бр.
Крибензис 4 бр.
Лабео френатус 2 бр.
Едно е да искаш,друго да можеш,а трето и четвърто-да го направиш !      Н.Хайтов

marto180

мисля че е поне 4 см. Значи ако е по малък има по голям шанс?

geshi

Цитат на: getsata73 - 08.09.2015 15:54
Ако е голяма няма да оцелее,ако е 3-4 см има шанс ,поне при мене е така .

В това няма логика.

getsata73

Цитат на: geshi - 08.09.2015 16:04
В това няма логика.
А няма ли логика в това ,че по-малката риба по-лесно се крие между камъните ?
Аквариум 170 lt. населен с :
Анциструс 2бр.
Тернеция 4 бр.
барбус Тетразона 8 бр.
Барбус Калифорнийски(зелен)  7 бр.
Серпа 1 бр.
Крибензис 4 бр.
Лабео френатус 2 бр.
Едно е да искаш,друго да можеш,а трето и четвърто-да го направиш !      Н.Хайтов

geshi

Колега ако това е истина аз бих имал към 500 риби в аквариума. Навие ли си дамасони да убие дамасони ще го направи рано или късно.

getsata73

Какво значи риба да се " навие"? Има инстинкти за пазене на територия, женски и храна и толкоз.Пуснати малки риби не се възприемат като конкуренция така ,както ако пуснеш зряла риба  .Ако имаш страшно хубава филтрация можеш да гледаш и 500 риби ,няма проблем там агресията съвсем се размива .
Аквариум 170 lt. населен с :
Анциструс 2бр.
Тернеция 4 бр.
барбус Тетразона 8 бр.
Барбус Калифорнийски(зелен)  7 бр.
Серпа 1 бр.
Крибензис 4 бр.
Лабео френатус 2 бр.
Едно е да искаш,друго да можеш,а трето и четвърто-да го направиш !      Н.Хайтов

geshi

Дай да не спорим на колегата в темата. Отглеждам африканци от доста време и ще ти кажа само, че си дооста заблуден относно поведението на тези риби.

Поздрави

marto180

Да се похваля! От вчера имам носеща женска.  *YAHOO* Имах късмета да наблюдавам оплождането. Мисля да изчакам до 20-тия ден и да пробвам да изтръскам. Ако все още е останал хайвер в устата й. Все пак е първо носене и не знам какво ще се получи.   :-)

Ivan_S

При първото хвърляне е добре да оставиш женската да износи хайвера докрай и сама да пусне рибките. Нещо като да се научи женската да държи хайвера иначе може да го плюе или гълта. Те принципно си имат инстинктите за държане на хайвера, но ще забележиш с времето, че някои риби, които хвърлят за първи път, не се справят първия път. Често хайверът не е оплоден или не го задържат докрай, или гълтат част от него и т.н. Като натрупат опит, вече е друго. Аз лично тръскам между 12-ти и 15-ти ден. Тръскал съм и в 9-ти ден, тръскал съм и след 20-ти ден. Колкото по-късно, толкова по-оформени са малките, но и толкова е по-голям рискът докато гониш женската да почне да ги плюе ... или да ги гълта. Изходът, предполагам се сещаш какъв е от двата сценария :).
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

marto180

А ако я отделя по някое време? Четох че има риск да не я приемат после другите риби и да я убият, но тя е най едрата риба в аквариума и не мисля че ще има проблем.

Similar topics (5)

26331

Започната от ryca_pryca


Публикации: 7
Прегледи: 4491

3937

Публикации: 20
Прегледи: 16575

42985

Публикации: 4
Прегледи: 3755

51381

Публикации: 6
Прегледи: 4185

48030

Публикации: 6
Прегледи: 6392