• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 16:57

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Стартиране на аквариум с риби от Малави

Започната от Лили Желева, 26.07.2016 14:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

geshi

Меланохромис Мангано не ти ли харесва? Тези делфини май стават големички.

Лили Желева

Да супер е, може и той да е, трябва само да проверя дали имат малки от него в момента.

geshi

Аците също стоят добре с лабидохромиси, соколофи също. Другият вариант е видов аквариум със саолоси или чилумба или м.ломбардой.

Лили Желева

Много идеи, но имам време да се чудя, относно видовия аквариум май не е за мен, трябва да има шаренийка :)

Публикациите са слети: 31.07.2016г 02:02ч



Публикациите са слети: 31.07.2016г 02:02ч



Публикациите са слети: 31.07.2016г 02:02ч



Публикациите са слети: 31.07.2016 02:10

Това съм свършила за днес. Има пещери и камъни, но трябва да ги отровя, че са засипани с пясъка и да сложа нагреватела. Но за днес не ми се дълдисва повече.

Лили Желева

Така в моето аквариумче от няколко дни наблюлавам, че едната миланохромис мангано не се храни и снощи по нощите открих, че устата и е пълна с хайвер или поне така си мисля аз. Самата и уста е доста издута и се виждат малки черни топченца. Греша ли или наистина са бебоци и какво да правя, да я отделя ли?

geshi

Хайвера е жълт по принцип, може би виждаш очите на рибките. От колко време носи? Можеш да я тръснеш или да я отделиш.

Лили Желева

Ами да кажем, че от седмица не я виждам да се храни. Но не мога да кажа с точност, аз мислех, че предава Богу дух 😄. Моля обясни какво значи да я тръсна? После ще направя опит да я снимам.

Публикациите са слети: 13.08.2016 13:25

Да се коригирам, гледах ищтръскването, но не ми е ясно клечката е за да си отвориустата ли?

geshi

Да, с клечката се отваря устата. На седмица не се виждат очички, предполагам е поне на две седмици. Ако не знаеш как да ги инкубираш (ако са още на хайвер), по добре просто я отдели.

Лили Желева

Голямо гонене пада с тази риба, да я хвана не успях, но мисля, че поне и цъкнах няколко добри снимки

Amev


geshi

Пусни една снимка на аквариума да го видим.

Лили Желева

Това ми е творението, флувала и единия ехайм са скрити, другия не успях. Но стана едно преселение, аз като купих рибите и мъжа ми решил и той да купе без да ми каже 8 малки лабидохромиса 4 жълти и 4 оранжеви. Та сега се чудя да ги подарявам ли или нов аквариум да правя.

Публикациите са слети: 13.08.2016г 20:08ч

А това съм им вэела като храна и една замразена за малави. Колора ми каэаха да го давам всеки ден заедно с новото. Но го давам през ден, както и замразената.

Публикациите са слети: 13.08.2016 20:57


Ivan_S

Рано е да тръскаш, най-рано след 10 дни. Подготви си инкубатор за малките и бебешки аквариум за тях, когато започнат да се хранят сами. Излишните лабидохромиси ги редуцирай. Бързо ще отеснее аквариумът, който имаш :).
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

Лили Желева

Да определено, водя преговори за един 500 литров, но моя мъж не му се чува нещо. А това с червения кеп, каква е идеята, цвета не ги плаши ли?

Публикациите са слети: 14.08.2016 13:54

Рибока си е хвърлил малките, незнам дали вече не са изядени или са скрити някъде, защото е даста агресивна и гони другите от определени места. А има даста недостъпни места ща мен.

Amev

За червения кеп , имаше тука теории от колеги ,че не го виждат ... На опаковката пише - вие го виждате , но рибите може би не ;)

Similar topics (5)

2540

Публикации: 15
Прегледи: 6800

27616

Публикации: 9
Прегледи: 6909

44619

Публикации: 6
Прегледи: 3230

57265

Публикации: 9
Прегледи: 3590

38075

Публикации: 2
Прегледи: 4021