• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 10:13

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Скаларии с какви други ??

Започната от syrfist_bg78, 27.10.2007 21:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

syrfist_bg78

Имам 130 литра аквариум в  него гледам 4 големи скаларии и две три сом4ета.
Въпросът ми е с 4 те скаларии какви други риби мога да сложа ??

Peter_a

 Да ти кажа най добре ще е да си останат така.Можеш давземеш още 1-2 скаларий и повечко сомчета. Аз примерно в моя 150 литров гледам 5 скаларий и 2 сребърни акулки малки и виждам че им и горе долу добре но проблема ще дойде слид полувин година когато акулите станат по 15.20 см. А и хубаво изглежда видов аквариум само със скаларии. Ако тези 4те са ти еднаква разцветка вземи си 2-3 от друга разцветка. Засади им растения със широки листа като ехинодорус амазонка  хоризонталис и криптокорина и скоро може да се сдобиеш с малки. Стига за сега надявам се да съм изяснил въпроса и съм бил полезен ако има нещо питай.Чувал съм за комбинация скаларий и неон(по добре червен защото е по едър) но не мога да кажа дали няма да изчезват неонките.
С времето слабия става силен, а силният свободен!

syrfist_bg78

имам страшно много растения вътрер.Мисълта ми е дали ще мога да пусна някякви пасажни поне 3-4

Peter_a

еми казахти някои хора слагат прискаларийте червени неони но има голяма опасност да бъдат изядени.Попринцип за да виреят скаларийте с дребни пасажни риби те трябва да са малки за да свикнат с тях.Сега ако им пуснеш нещо дребно може и да им стане храна.Гледал съм скаларий с барбуси но има опасност барбусите да хапят скаларийне.
С времето слабия става силен, а силният свободен!

syrfist_bg78

Готово пуснах 5 тернеции и няма проблем скалариите неги гонят. *YAHOO* *YAHOO* *YAHOO*

Peter_a

тая скалария на снимката твоя ли е?
С времето слабия става силен, а силният свободен!

syrfist_bg78

Не не е моя но имам подобни.Днес си взех още 5 харацини Hyphessobrycon minor ,големи звер4ета са

balthazarvn

Относно моя опит...В началото си взех 4 скаларии, 6 неона(зелени) и 2 сомчета, всичките бяха малки ,когато пораснаха скалариите познай - неоните изчезнаха и единия сом, после едната скалария взе да ръфа другите 3 ...и те изчезнаха,после им сложих 2 данио-та и нямам проблем ,отначало терминатора (скаларията) се опитваше да гони...ама даниото мнооо бързо  :-),след 1 седмица сложих още 2 скаларийки:-)

mp450

Според мен може да имаш проблеми с Hyphessobrycon minor. Аз имам рибки от този вид и опасоха перките на скалариите. :-[

mejdupraznika

Мойте скаларии редовно ми убиваха анциструсите и ги изяждаха. на сутринта намирам само костите му и главата  :-!. след това реших да си взема от другия вид анциструси.. дето се гледат на 29-30 градуса. Забравих им името беше доста по скъп към 4 лева. И него една сутрин го намерех. Скаларииките доста си похапват големи са гладници . Особенно ако се хранят с месце, каймица, тубифекс. за 7-8 месеца до Година и половина стават направо ГОЛЕМИ ДОБИТЪЦИ

bay_milee

Аз пък пробелми със скалариите нямам гледам доста дребна риба сравнение с тях и трихогастери имам и барбуси и анцитруси които са неповече от 1 см големина скаларията щом е сита не пипа другите ( храня 2-ти на ден можеби и затова нз)

spetsa

Ама така си ги говорите ... човека по горе беше казал че като свикнат от малки с малки риби няма проблем.Има аквариуми в които съжителстват възрастни пирани с гупи ... Относно храненето един път на ден е напълно достатъчно,все пак гледаме риби..Що се отнася до това какви други риби да пуснеш препоръчвамти да ги оставиш така ,но и тернециите особено по цветните са добра комбинация.Що се отнася до това скалария да убие анциструс според мен е невъзможно освен ако не са навоизлюпени,проблема с тях може би ти е някъде другаде Успех :)

mejdupraznika

Мойте скаларии ги хранех по 4 -5 пътя на ден . Познай какви станаха за 8-9 месеца.

Stas

Цитат на: mejdupraznika - 02.03.2008 17:13
Мойте скаларии ги хранех по 4 -5 пътя на ден . Познай какви станаха за 8-9 месеца.

Това е нещо като да ги връзваш всеки ден на кола на мъченията!
Абсолютно противопоказно за всякакъв вид аквариумни риби с едно единствено изключение - дискусите!

mejdupraznika

Да аз ги гледах с дискуси.

Similar topics (5)

25064

Публикации: 5
Прегледи: 3919

7650

Публикации: 5
Прегледи: 4500

3734

Публикации: 7
Прегледи: 10346

7269

Публикации: 152
Прегледи: 108086