• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:23

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Скаларии с какви други ??

Започната от syrfist_bg78, 27.10.2007 21:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

astra

Здравейте, сдобих се с нов аквариум - 100л. Досега имах малък 30л и гледах две скаларии. Сега те са вече големички и искам да ги преместя в новия им дом. Мисля да взема дискуси. Моля кажете ми колко на брой риби могат да живеят в 105 л, какви да са освен двете ми женски скаларии. Отивам на открития пазар за животни в събота, пишете моля какво да си избера? Искам и анциструси жълти (албиноси), дали ще оцелеят?.. Трябват ми по принцип ярки рибки.

raiko

100 литра е малко обем за дискуси,вземи нещо друго.

Stas

Моля те не тормози дискусите в толкова малък съд!

didoepi4

02.07.2008 08:52 #18 Last Edit: 02.07.2008 08:56 by didoepi4
Цитат на: Stas - 02.07.2008 01:34
Моля те не тормози дискусите в толкова малък съд!

И аз казвам същото-както Стас. За 1бр. дискус са необходими поне ~50-60 литра вода.
Сама си направи изводите. :-)
П.С. Нека и някой, който отглежда Дискуси също да изложи своята препоръка за доброто им съществуване - имам предвид в аквариума.
Ако искаш освен към двете скаларий може да си добавиш в аквариума 4бр.анциструси и така ще се доближиш до предела за необходимата(препоръчителна) зависимост - "Х литър" на "У брой" риба. :-) *THUMBS UP*

Odisei

60 литра на риба да бе да 100 литра още малко  .

40 литра са достатъчни за 1 дискус.

WaTeR_bOy

02.07.2008 21:10 #20 Last Edit: 06.09.2008 21:38 by WaTeR_bOy
Така се казва и за черния нож но ,той трябва да живее в аквариум минимум 130см дължина.Така,че не може да гледа дискуси в 100литров акварум няма да им е удобно.

ivvoboy

в тая стаичка било хубаво.   та...малкия поиска риби .  получи    2неон-1 см дълги   2 гупи 2см    3 скаларии 3 см дълги . аквариума е 25 на 40 на 30 вода -чешмяна престояла 1 ден въздушна помпа нагревател 20 вата лампа 15 вт  4ти ден. дали на мен ми се иска ама рибетата са добре-подвижни ровят плуват...жена ми купи още и пясък едър сложи черупки от миди рапани няква тревичка дет не вредяла  обеззарази с няква синка - контра ихтио и плесна с ръце -  готово.красиво е    ама аз не обичам затворени животни и понже те вече са-- приемам съвети как подобре да бъдат гледани - пък е красиво наистина. бих желал да е и по красиво.  сайта е хубав много сте гот
благодаря

Peti_cihlid

Според мен тъй като виждам че имаш желание за още риби( надявам се да е така) аз съм гледал преди с молинезии и гупи( и тем подобне) ама по дабре сложе още 2 скаларии и 1 сом от МЕН  :-) *BRAVO*

zambo

31.01.2009 13:25 #23 Last Edit: 31.01.2009 13:27 by zambo
Здравей  ivvoboy и добре дошъл във форума .
Радвам се , че акваристиката ти е харесала като хоби и искаш да се занимаваш с нея .
Аквариумът ти е малък за скаларии . По-добре е да ги махнеш . Мидите и рапаните също е добре да разкараш . Не се вписват в сладководен аквариум . Ще ти променят параметрите на водата - ще я втърдяват . Начупените миди имат остри ръбове , на които рибите могат да се наранят .
Препарати недей да слагаш вътре в аквариума . Използват се само при необходимост .
Няма вредни тревички , добре ги е сложила съпругата ти . Ако намериш още растения засаждай ги и тях .
Не прекалявай с рибите . Тези , които имаш сега са ти достатъчни .Научи се да ги гледаш и тогава мисли за нови попълнения .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Lucio

Подкрепям мнението на колегата zambo . Само да го допълня, внимавай с храненето /знам че е най забавната част/ защото повечето главоболия тръгват от там. Успех с хобито.

cvetelina955

искам да попитам мога ли в аквариума с скаларии да сложа и златни рибки

zambo

Цитат на: cvetelina955 - 04.02.2009 18:05
искам да попитам мога ли в аквариума с скаларии да сложа и златни рибки
Не е желателно . Има много примери за съжителство между двата вида , но вероятността скалариите да кълват златните е много голяма .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

TeenageQueen

един въпрос?
Значи след една седмица ше ми докарат 80 литров аквариум,но аз вече имам рибки(гледам ги в лигенче) те главно са гупи(обожавам гупите) и хелери..даже едната гупа роди 21 малки но след 2 седмици гледане станаха 19 защото майката нарани 2 от тях при раждането..общо взето нямам проблеми но след като ми достават аквариума ще мога ли да си взема 2 скалари? най-много харесвам живородките но скаларите са мн красиви *HELP* въпроса ми е дали ще мога заедно с живородки да си гледам и 2-3 скалари в такъв аквариум? *HELP*

zambo

Склариите ще замезят с гупите , че и за още ще питат . Лоша комбинация , особенно за гупите .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

gerdjikow

да попитам и аз. имам аквариум 200 л. смятам да си взема скаларии и трихогастери .нещо да кажете за тази комбинация?дали ще е съвместима и колко горе-долу рибоци да взема?скалариите мисля че трябва да са по двойки или?

Similar topics (5)

23115

Публикации: 9
Прегледи: 4799

6296

Започната от valevbg


Публикации: 8
Прегледи: 6009

36955

Публикации: 3
Прегледи: 3249