• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 00:28

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

скаларии

Започната от nina, 19.04.2007 14:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nina

Е ще си отворя нова тема, няма как.
Взех 4 малки скаларии, 2 черни, 1 бяла и 1 черно-бяла. Черните са големи красавици, но вместо по два, имат само по един коремен лъч. В началото помислих да не е откъснат при пренасяне, но после видях, че този който го има е точно по средата. А пък и го има само на черните това. Чудех се, дали не са дефектари нещо? Другото, което искам да питам е, че от известно време храня по-големите скларии с храна на Сера за по-силно оцветяване. Има трихогастери при тях и заради тях и скалариите хапват от нея. Та сега черно-белите станаха със сини носове и червени очи. За носовете...хубаво, ама очите... да не им вреди нещо? ,

mitkodobroto

на белите ми скаларии преди от сера дискус челата им станаха жълти а очите червени така че по скоро не е страшно

MDMA

така става, аз моите 3 чифта като ги храня със храна засилваща контраста се променят...но зависи и от храната и вида на скаларийките..........:)

nina

А за липсващият лъч на корема какво казвате?  *NO*

NO CARRIER

Ако са изклюпени и отраснали с дефект, то така ще си останат. Ако някой ги е повредил, то те ще се възстановят. Просто изчакай. Ако ти е жал, или ги върни в магазина да ти ги сменят/върнат парите или ги метни на котката.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

nina

 *STOP* Няма начин котарака да яде риба... Нито пък имам намерение да ги връщам. Със сигурност нямат друга дупчица на коремчетата, а и тази си е точно по средата. Ама са и много красиви, досега не бях виждала чисто черна скалария. Така, че аз им давам шанс, пък дано и те помогнат в оцеляването.

Similar topics (5)

28110

Публикации: 7
Прегледи: 7557

9689

Публикации: 36
Прегледи: 31992

30431

Публикации: 2
Прегледи: 3633

49557

Публикации: 13
Прегледи: 5640

7302

Публикации: 7
Прегледи: 5633