• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 16:23

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Съвместимост на Дискуси с други рибки

Започната от Stas, 29.04.2005 11:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

discus

Цитат на: "cardin"
Цитат на: "discus"

И да намалиш от смени няма да избягаш заради дискусите, при много добра филтрация можеш и да минеш с 10 процента дневни смени :D
Знам че е стара темата ама аз като се опитвах да гледам дискуси мисля че Орлин ми беше казвал че може и веднъж седмично да се сменя водата или се лъжа. Поне аз така правех и нямах успех, лечка полечка дискусите си измираха та сега са ми останали 2 броя явно наи издръжливите и си живеят в един 350л. аквариум с барбуси на 26-27градуса и смяна на вода 20% веднъж седмично. Явно с времето могат да се приспособят и към такива условия, а?

Казал съм кое ще е най-добре, а не че неможе и на 2 седмици да сменяш, най важното при дискусите е да има постоянни параметри, и да е чисто. Орлин може и да ти е казал така ,но трябва да се съобразят доста неща, щом един по един са си заминали и са останали 2 ,ти си направи сметка дали в твоят случай това което ти е казал Орлин е проработило, ако искаш попрочети малко сайта на Орлин да разбереш какво точно ти е казал ето един малък цитат "30% (1/3) всяка седмица. Без да скатавате. Но не се и престаравайте и не сменяйта повече от 1/3 наведнъж"

cardin

Значи правилно си спомням какво ми еказал за смяната на водата, явно е трябвало да сменям вода всеки ден. Пък и тогава със слабата ми филтрация, (филтър Прожект 1000л/ч за 500л. аквариум с 17-18 дискуса и 3 папагала) по редовна смяна е била задължителна, ма вече е доста късно за поправка :D .

Bunz

Аз отглеждам три дискуса и две скаларии в 140 л. аквариум (+ чистачи - анциструси, птеригоплихти). Хапват си добре и почти ежемесечно (дискусите) хвърлят хайвер. Скалариите по-рядко, а и често късно виждам хайвера. Но нямам условия нито оборудване за да опитам да ги размножа. Сменям 30-35% от водата на седмица, мах. на 10 дни. Температурата се движи в диапазона 28-31 градуса. В недалечно бъдеще обаче ще си взема значително по-голям аквариум и селекцята тогава ще е малко по-различна.

Stas

Цитат на: "Антон Лазаров"На такава температура ще умориш неоните свалия около 25-26градуса

Червения неон няма проблем да се гледа на 29 градуса. За обикновения не е добре.

За смяната на водата - не е проблем веднъж седмично да се сменя, но е хубаво по някакъв начин да се стабилизират параметрите на водата, както каза Discus.
Дискусите не обичат високи нива на нитрати... Аз ползвам Sera Phosvec в канистъра. Преди имах зеолит.
Дискусите хвърлят хайвер, да не говорим, че жертви не е имало...

Не са толкова сложни нещата, но дискуса по принцип си е риба, която определя аквариума, т.е. всички условия се съобразяват с това.

niki_s

А за дискусите, защо неможели да се гледат не по-малко от 6?

Stas

6 е условно... Ако са повече е по-добре. Подтиска се вътрешно видовата агресия уж, което при мен не е съвсем така, но... така казват спецовете.

niki_s

А дабре търсих инфо за дискусите в нета и не намерих почти нищо. Ще може ли да ми дадете информация за тях. Ех ма на мене ми е 70л. аквариума и ще им е малко трудно да живеят в него. Мисля да гледам два три дискуса (много ми харесват). И все пак вие какво ми препоръчвате да си махна скаларийте и да си зема ли 3-4 по малки дискуса. (Някой ми беше казал, че ако си взема малки дискуси и ги глидам в малък аквариум няма да има проблеми освен, че ще пораснат, но не до естествените си размери.)

cardin

Мале тия теми отпреди 1 година някои като ги подбутне глеи как си вървят. :D

Stas

Айде да не се гаврим с дискусите!

discus

Цитат на: "Stas"Айде да не се гаврим с дискусите!

Ако иска да се гаври с парите си нека пробва момчето, дали ще се гаври с дискуси или с други неподходящи за 70 л. аквариум риби разликата е никаква

niki_s

Добре де разобедихте ме. Неискам да мъча горките риби.

vanko

Аз пак бих казал,че дали ще е 1риба,2,3,4,5или 6 няма значение.
Например съм гледал от пасажни риби само по една и нищо не им става.
Както и съм виждал сам дискус в аквариум с други риби и си живее като цар!
Аз лично мисля,че ако иска някой да гледа дискуси просто най-малко да са два броя,не един самотем,Вие решавате!

Wetdream

Цитат на: vanko - 26.04.2009 18:44
Аз пак бих казал,че дали ще е 1риба,2,3,4,5или 6 няма значение.
Например съм гледал от пасажни риби само по една и нищо не им става.
Както и съм виждал сам дискус в аквариум с други риби и си живее като цар!
Аз лично мисля,че ако иска някой да гледа дискуси просто най-малко да са два броя,не един самотем,Вие решавате!
Ванко ти дискуси гледал ли си някога и поне литература за тях чел ли си че даваш съвети.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.picvalley.net%2Fu%2F47%2F11733_956.JPG&hash=39826d0d7ecbb1fb61009315c975eef4b2f47e10

panchopan

Не!
Ама на един негов познат на първата братовчетка гаджето и бил виждал как се гледали дискуси и разказвал.

Абе кой извади тая тема от архивите?!
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

mejdupraznika


Similar topics (5)

25765

Публикации: 44
Прегледи: 23617

5298

Започната от miti0


Публикации: 31
Прегледи: 21347

20560

Публикации: 3
Прегледи: 2556

42064

Започната от maiorazzz


Публикации: 15
Прегледи: 6977

38894

Започната от xoxi


Публикации: 0
Прегледи: 1651