• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 20:54

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Съвет за избор на Африканци.

Започната от manqka, 18.02.2013 19:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

manqka

Здравейте, колеги.Искам съвет какви Африканци да гледам в 120л аквариум.

nikan

Понеже обема е сравнително малък най-добре е да е да гледаш само един вид, една група Pseudotropheus Saulosi  5-7ж и 1-2 мъжки би стояло добре :-)

manqka

Определено като за новак цихлидар ще са ми идеални.

kamos

Определено като за новак цихлидар ще ти е трудно с тях. :-)
Препоръчвам ти да започнеш с една група от неолампрологус брихарди 6-8 броя. Месоядни са. Не закачат растенията. Не са толкова агресивни като мбуна.
Това за езерните африканци.
Речните представители също са много атрактивни
А и аквариума е малък...
За африкански цихлиди си трябва доста по голям аквариум.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

manqka

Благодаря за съвета Тони. Интересни са и тези. Просто искам да видя какво ще кажат по опитните. Определено съм се спрял на   Pseudotropheus Saulosi , но явно ми е рано за тях.

ivcho0

Не мисля, че ти е рано!!
Аз започнах да отглеждам цихлиди преди година и половина, а вида риби беше точно pseudotropheus saulosi.Както казах вече година и половина рибите си живеят в 112 л аквариум и по нищо не личи че, не им е добре.Групата е малка 3 мъжки и 8 женски.Бих те посъветвал ако тези риби ти харесват избери тях!

manqka

Благодаря за споделения опит ,но ще изкачам още компетентни мнения.

kiroslavov

Бива, на 112л слагай 20бр. салоси и др. Напълни го добре, само филтрация им осигири, на тези литри и тея бройки Х 10 поне и нямай грижи . Обаче 50% смяна на водата  2 пъти в седмицата.
И така докато ти писне и им направищ 500л and up аквариум и всичко си идва на местото. Аре успехи !!!

nikan

Aз съм минал по този път имам растителен аквариум но понеже исках много цихлидарник си направих малък 140л намерих кварцов пясък,външен филтър,салуосита(които даже успях да изтръскам и изкарам малки 2пъти),мога да ти кажа от личен опит че ако им осигуриш условия отглеждането на тези и други по малки цихлиди малави не е проблем,само след няколко месеца се отказах не е за мен сега го направих т,нар бавен аквариум с анубиаси корени крптокорини и и 10на крибензиса и  е много добре няма ли зелено не ми го хвали разбира се лично мое мнение,така мен ми харесва разбира се!

manqka

Аквариума е готов. Има Канистър сера фил 900 кварцов пясък има всичко е ок. Само рибоци няма.

kamos

Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

manqka


nasko.

здравей, 10-15 саулосита може да гледаш без проблем в тея литри. Като имаш и добра филтрация нямаш никакви грижи само редовна смяна на водата и гледаш да не ги прехранваш.
скаларий и неони

kakd4

10-15 броя в 120 литра? =-O.Та те стават над 10 см и съм имал изключително агресивен мъжки.В този обем бих сложил 1 мъжки с 3 женски+още един вид за разпръскване на агресията.

Ivan_S

Привет! Отглеждам 7 саулосита (2 м и 5 ж) в чист обем 80 л. (в този обем включвам и към 15 кг. камъни). Досега агресия не съм наблюдавал (изключвам някое подгонване, което си е нормално). 2 от женските вече хвърлиха хайвер, а трета носи в момента след малко повече от 1 месец пребиваване в аквариума. Макар аквата да е само 70 см широка, на животинките съм им направил пещери, а те сами си ги свързаха с тунели под камъните. Всички риби при нужда да се скрият се събират под камъните и не можеш да видиш нито една  :-). Аквариумът е затъмнен (черен картон) от 3 страни за намаляване на стреса. След цялото това писане искам да кажа, че отглеждането на тези риби, в малък обем не е невъзможно - жив пример съм  :-). Осигури им нужните условия - качество на водата, постоянна температура, достатъчно укрития, минимум възможности за стрес, разнообразна храна (без да прехранваш и без да ги недохранваш) и всичко ще е наред. Успех от мен!  *THUMBS UP*
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

Similar topics (5)

56130

Публикации: 14
Прегледи: 4827

42573

Публикации: 11
Прегледи: 4903

27398

Публикации: 1
Прегледи: 2244

13782

Публикации: 11
Прегледи: 6156

2706

Започната от nixanbal


Публикации: 3
Прегледи: 4177