• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
17.04.2024 02:27

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Размножаване на Бети

Започната от Толис, 17.07.2012 22:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Толис

Здравейте,
искам да Ви попитам относно чивтосването на Бетите. Отделил съм ги в отделно аквариумче,мъжкия започна да прави балончета,ние му пуснахме една женска,харесаха се,започна нашичкия да се овърта около нея и всичко 6 :) Обаче до днес...Балончетата станаха много малко,а водата стана супер мътна.
Нормално ли е да се размъти водата? И може ли примерно да сложа един охлюв да им чисти ?
Най лесно е да си прост...

Heartwork

НЕ слагай охлюв ! Не е нормално да е мътна и балончетата трябва да са си толкова колкото първоначално  :-)
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

rampage

Толкова мътна вода ме навежда на мисълта че си ги хранил и си им пускал много храна те по време на хвърляне родителите не се хранят моя мъжки не е ял по 5 дни докато малките не проплуват и пак съм нямал изядени малки а такава вода един охлюв няма да я избистри :) може да сложиш охлюв след като почнеш да даваш артемия на малките бети за да изяждат не изядената но не е задължително.Колкото до това с тия камъни по дъното хайвера който женската е изпускала и мъжкия не е успял да хвани се е набил в камъчетата където си ги сложил което е грешка шансове за малки са минимални след 2 седмици ако още ти се занимава направи опит отново но прочети малко повече материали за развъждането на тази рибка ако не ти е ясно нещо питай с радост ще помогна

Толис

Оооо, добре,благодаря Ви! Ще се опитам да си оправя грешките. Храних ги- да :)
Само искам да попитам...Аз сега ще изкарам камъните, но да слагам ли нещо(примерно пясък) или да ги оставям на стъкло ?
Най лесно е да си прост...

rampage

хубаво е да няма нищо като грунд отдолу гледай да не е бяло това върху което си сложил аквариума за да може мъжкия да вижда по лесно хайвера примерно когато ги пуснеш следващия път около 2 седмици пак

Толис

Добрем,разбрах. И още нещо искам да попитам, за да не пиша отделна тема.
Значи подарих на един приятел една Бета в същото като вид аквариумче само че, малко по голямо.Има и едно охлювче вътре:) Въпросът ми е: На колко време да сменя водата? И по важното-като я сменя може ли примерно аз да му дам вода от моя аквариум и да налива от нея ?
Най лесно е да си прост...

rampage

на мойте мъжкари аз лично на 2-3 дни сменям водата ако ги гледаш в съдове където са като чашки 400-500 мл са мойте в този аквариум може и доста повече да издържат гледай как е водата като се позацапа сменяш изцяло водата с престояла аз имам туби по седмица престояла вода и от нея наливам... може и от твоя аквариум да му даваш вода не е проблем само да не стане някой фал примерно да заразиш и неговите рибки казвам примерно може твойте да са здрави но примерно казвам по добре да си гласи вода той лично мое мнение

Толис

Благодаря ти много! Престоялата вода значи ще е по-добрия вариянт. :) Ако има нещо ще питам пак относно тази тема :) Хахде със здраве  *DRINK*
: 17.07.2012г 23:11ч
Само забравих да попита.През тези 2 седмици до като стане време да се "любят" трябва ли да се разделят? И трябва ли да се хранят ? И да пускам ли охлюв да им чисти ? И да им сменям ли водата?  ;-)
Най лесно е да си прост...

rampage

разделени да сменяй им водата редовно естествено храниш по един път на ден ... аз 4-5 дни преди да ги пусна да хвърлят хайвер ги храня по стабилно примерно по 2 пъти на ден с тубифекс

Толис

Окей,разбрах. Благодаря :)
Най лесно е да си прост...

Similar topics (5)

39274

Публикации: 6
Прегледи: 3744

7302

Публикации: 7
Прегледи: 5631

49047

Публикации: 2
Прегледи: 2683

27756

Публикации: 47
Прегледи: 29358

4921

Публикации: 2
Прегледи: 5997