• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 02:32

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Рамирези странно поведение

Започната от ivanpz6, 01.03.2019 22:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ivanpz6

Здравейте!
От около 3 седмици имам 4 рамирези в аквариума 55л. 3 от рибите са купени(женски) от един и същи магазин 4-тата(мъжка) не !
В началото мъжкаря и най-голямата женска започнаха да си копаят дупки движеха се заедно из аквариума гонеха другите очевидно по-дребни женски рамирезки. Но от седмица забелязвам , че мъжкия и женската се перчат един на друг и се атакуват хапят.. Чудно ми е на какво би било се държало това им поведение! Днес дори забелязах, че женската се е скрила в растенията и рядко се раздвижва из аквариума, и също че най-малката женска е взела някак си нейното място като алфа женска  тоест, преди голяма гонеше всички останали днес е обратното. Като цяло търся много информация относно рамирезитата обожавам ги тези рибки просто. Общо взето навсякъде пише за водата , съда,храна , размножаване но никъде за тяхното поведение освен , че се изтъква ,че за разлика от апистограмите(както беше и преди името на рамирезите-"Апистограмма Рамирези"-впоследствие " Микрогеофагус Рамирези") не са силно териториални освен по време на размножаване , аз обаче забелязвам друго  *dontknow*
Много бих се радвал , ако някой колега , който е гледал тези сладурковци  сподели целия си опит и нека да се опитаме да направим една тема , която да се закачи в раздела специално за този вид цихлиди джуджета! Поздрави!

Similar topics (5)

41515

Публикации: 16
Прегледи: 7253

5800

Публикации: 0
Прегледи: 2824

30153

Започната от Luke


Публикации: 13
Прегледи: 6805

28679

Публикации: 15
Прегледи: 10078

23450

Публикации: 2
Прегледи: 2903