• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
17.04.2024 00:45

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

проблем с Дискуси моля за съвет

Започната от vvidev79, 20.09.2011 10:50

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vvidev79

Здравейте Колеги,
Имам следния проблем. Имам 8 дискуса, но 4-те от тях са по-дребни и не растат. Аквата ми е 200литра. Имам външен филтър самоделен с около 10 литра обем в него има 1л. сипоракс на сера, активен въглен, sera biofibres фини, вата, и топчета, циркулацията на вода е добра с помпа във филтъра 1750л/ч
Дискусите си имат добър апетит, храня ги със специализирана замразена и суха храна за дискуси веднъж дневно. Преди хранех сутрин и вечер ама ми казаха, че няма смисъл и сега храня само сутрин. На сухата малко се мръщят ама не искам да им давам само замразена. Имам ги от проблизително 6-7 месеца и не мога да намеря разлика да са пораснали.
Мисля да отделя малките в отделен аквариум и да ги храня по-често за да дръпнат ама не знам дали ще има ефект.
Моля за вашето професионално мнение. Сменям 50% от водата всяка седмица. наливам директно от чешмата.










kristt

мн малко ги храниш, 6 пътя за малките мисля че е добре и мн вода сменяш на веднъж но основно тие храненото.Храната прави борбата

Rainbow sid

Който ти е казал, че няма смисъл да ги храниш няколко пъти на ден, ти е враг!
На всичкото отгоре имаш и неолампрологус в аквариума,и демасони.За дискусите не остава храна.
http://rainbowzoo.alle.bg/            Зоомагазин "Рейнбоу"

vvidev79

демасона е само един. А вие с какво храните. Дали да не си взема автоматична хранилка?

borracho

трябва да ги храниш поне 4-5 пъти на ден, също да махнеш другите риби. освен това гледам че дъното ти е прекалено натруфено, разчисти го малко защото така не могат да намират храната из всичките тия натурии. грунда също ми се вижда едричък и храната пада между камъните.  храни ги с това което ядат. ако ядат гранули, давай най вече от тях. и замразена примерно 1 път на ден
бъди сеяч, а не разбирач!

mejdupraznika

Ако искаш рибите ти да пораснат, определено няма да са тези :). Обърни внимание на смяната на водата и храната , размера си идва в последствие от тия 2 неща .

DJER

Тук ще споделя мнение като колегата, тези вече са пресечени и малко е вероятноста да порастнат, колкото и да ги храниш.Ако искаш големи дискуси е по добре да има пространство където пада храната и лесно да я намират и да сменяш вода често и в повече, аз храня веднъж кайма и веднъж гранула а дискусите ми са добре изглеждащи и най вече тежащи, колегата от Добрич може да потвърди.

BOJO

Да му се невиди не видях демасони

Rainbow sid

Божо,грешката е в нашият телевизор.
Демасони-денисони.... :-D
http://rainbowzoo.alle.bg/            Зоомагазин "Рейнбоу"

vvidev79

колеги, никой нищо не казва. Как се оправят "засечени" дискуси? някой специалист да каже или който е имал същия проблем. С какво да се храни? По колко да се храни? Всичко каквото трябва да се направи.

kristt

колко време сиги хранил   така

mejdupraznika

Взимай тубифекс , кайма ,и ако дисксуите са на възраст над 6 месеца взимай и един пакет хирономус и ги мятай .

vvidev79

добре ще започна да ги храня сутрин със хирономус а вечер със специализирана замразена за дискуси и ще видим какво ще стане.

kristt


DJER


Similar topics (5)

22421

Публикации: 26
Прегледи: 21998

57973

Публикации: 8
Прегледи: 5410

7908

Публикации: 40
Прегледи: 14648

46920

Публикации: 5
Прегледи: 3470

36429

Започната от zangievka


Публикации: 2
Прегледи: 2254