• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 22:35

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Помощ за малки дискуси

Започната от istoev, 17.10.2014 16:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

istoev

Здравейте колеги,
Имам проблем с развъждането на дискусите.Та значи ,образува ми се двойката преди 2 месеца и вече хвърлят поне за 10-сети път .Малките се излюпват нормално,родителите се грижат за тях, но когато стане време да проплуват всички биват изядени до едно.Температурата е 29 гр., пх-то е 5.5-6 както е писано по книгите, но не мога да разбера каква е причината за това канибалство.Последният път отделих мъжкия с едно стъкло понеже имах съмнения ,че той бракониерства но уви- сега майката сама си ги хапна.Моля, ако някой има опит с този проблем да помогне какво да правя. *thanks
Сега съм отделил към двайсетина малки ,преди да ги изядат ,и да видим дали ще оцелее нещо.

mario_gg

24 часово осветление пробва ли ?

istoev

Осветлението не го гася.Те хвърлят през 5-6 дни,и лампите светят денонощно.

borracho

Рибите са ти млади и неопитни. Когато чифта е млад обикновенно не знаят още. Когато рибките проплуват е нормално родителите да ги лапат и да ги връщат в гнездото. Така трябва. Твоите обаче явно още не са свикнали и забравят да ги изплюят. Другата причина може да е някакъв стрес, аквариума ти трябва да е закрит отвсякъде без предното стъкло, да не се наднича много да няма движение около тях и да не се бърка вътре. Може би поради интерес да гледаш какво става ги стресираш. Недей да ги отделяш, не прави нищо, освен смени на водата. А, щях да забравя - когато се излюпят почвай да сменяш по малко вода всеки ден но не наливай осмозна - слагай чешмяна вода. Търпение трябва, а и късмет донякъде. В голяма степен зависи от самите риби, някой работят много добре, при други не се получава или става трудно.
бъди сеяч, а не разбирач!

Similar topics (5)

5653

Публикации: 35
Прегледи: 13467

48301

Публикации: 7
Прегледи: 3849

36678

Публикации: 2
Прегледи: 1899

22171

Публикации: 2
Прегледи: 3074

22727

Публикации: 52
Прегледи: 21006