• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 23:30

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Помощ

Започната от stef4o1193, 07.10.2008 22:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

stef4o1193

Имам две рибета като тази https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.borstein.com%2Fsam%2Fimages%2FArchocentrus_nigrofasciatum.jpg&hash=00e8ab4f6b5de84f745e27c22f488fae5a026878 и вчера гледах ,че копаят ямка и на сутринта гледам хаивер.Ако може някои да ми каже какво да правя да вадя ли хаивера или да го оставя.Хвърлили са го на един камък и го пазят доста яросно.Интересното е ,че едната е 4см , а другата 6см .Нормално ли е да хварлят толкова малки(като размер.)

igenov

Според мен, за да е по-сигурно опазването на потомството, премести камъка с хайвера в малък аквариум. Сложи във водата малко дезинфектант, например метиленово синьо (водата да има бледо син оттенък). Близо до камъка сложи аераторно камъче да създава лек поток около хайвера. Поддържай съответно и температурата и чакай. Успех!

zoomaniak

Във водата където ще е хайвера - тоест водата на хайвера трябва да е същата като в основния аквариум на родителите.

По-добре е да ползваш трипафлавин на прах. Ама май вече не се продава на прах - май го има в течно състояние. Разузнай по магазините. Той предпазва хайвера от нападение на разни гадинки...камъчето с въздуха сложи възможно най-близо до хайвера...

Купи си маркова храна за подхранване на новородени хайверни рибки...

Тези са лесни за размножаване - не прекалявай с размножаването. Ще се напълниш яко с рибки...

Периодично си хвърлят хайвер като по часовник...

Опитай в основния ти аквариум да оставиш хайвера и да подхраниш новородените рибки...те са семейство - не си ядът хайвера и малките.

Но младото поколение когато се развие и ако има ново хвърляне на хайвер - ще стане мазало - побоища - ако ти е малък аквариума и ще трябва да ги изловиш всички млади.....

Кефи се на процеса - брачните танци - пазенето на хайвера - самото полагане на хайвера....

При тези рибки готино е когато са 2-3 чифта...мъжкарите се бият по много интересен начин - хващат се уста за уста и се надбутват и тогава поради факта че имат супер дребни зъбки се чува едно скърцане  :-D

Дано съм бил полезен...
Да продаваш е изкуство, отговорност - всичко останало е Хаос, който се опитвам да овладея... във всеки работен ден.

Лора

При Цихламозата, не е необходимо да се отделя хайвера. Родителите си го пазят. На колко месеца са рибките, че се притесняваш за размера им? Логично е, ако са гледани в малък аквариум да не са достигнали реалните си размери и това да те кара да мислиш, че са малки.
Имам такива само, че зебровидна цихламоза (Archocentrus nigrofasciatum) и ме предупредиха, че се въдели като гупи. И наистина били най лесните за размножаване. Съветвам те да не предприемаш, кой знае какви грижи за поколението. Най добре е, което оцелее, оцелее, защото много скоро ще ти писне и сам, ще се откажеш.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

zoomaniak

Да продаваш е изкуство, отговорност - всичко останало е Хаос, който се опитвам да овладея... във всеки работен ден.

stef4o1193

А след колко време се  излюпва хаивера.  *HELP* .Мерси за отговорите . *DRINK*

Peti_cihlid

Според мен ги остави не ги пипай за да овладеят майчиниия инстинкт

houngan

  Тези рибки са си архоцентруси само че избелени.

Хайвера се излюпва за 2 дена по мойте наблюдения, и двамата го пазят. Най-интересната част е щом започнат да плуват по-смело малките - щом някое се отдалечи веднага някой от родителите го прибира.

Бащата е по-добър родител.

Майката става много агресивна след няколко дена към него и трябва да бъде махната от аквариума  *THUMBS UP*

Аз съм ги хранил с артемия, някакви стрити люспи и стрити жълтъци.

Similar topics (5)

21092

Публикации: 4
Прегледи: 2303

12815

Публикации: 6
Прегледи: 4194

6636

Публикации: 1
Прегледи: 3279

51802

Публикации: 3
Прегледи: 3182

48852

Публикации: 32
Прегледи: 10633