• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 23:28

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

помогнете в разпознаването на тези цихлиди

Започната от HegeJl4o, 11.03.2014 13:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

HegeJl4o

Здравейте след повече от 3 годишно прекъсване отново се реших и си взех аквариум хобито си ме чоплеше постоянно и стигнах до там,че закупих аквариум с размери 85д/50в/35ш 150л.
Към него вътрешен филтър 1500л/ч и канистар китайски "АКВАПРО" 800л/ч нагревател Tetratek 150W.Понеже аквариума и оборудването беше втора употреба получих кварцов пясък две разтения който мисля,че са крипторорина малко камани осветление с две тела по 18W aquastar t8
И тук вече става интересно,че към аквата получих и риби цихлиди,а аз никога несъм гледал такива.Доста почетох и някой от тях ги намерих какви видове са,но останаха два вида който немога да ги разбера какви са ще прикача снимки за да помогнете.

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs11.postimg.cc%2Fk29p0s0s3%2FIMG_20140309_163622.jpg&hash=24f6a7abf8b88f8cd84e2e79260574ffeaa3e078

Ето тази риба каква е?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs12.postimg.cc%2Fe5xadjj8t%2FIMG_20140309_163808.jpg&hash=f331daa7cd18e1cbd6718dc8d0abb973913ee668

И тази също нея намерих
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs13.postimg.cc%2Fy9p39cco7%2FIMG_20140309_163951.jpg&hash=62b86ae2feb9cf1b9910d0858f2e4ae8f4ad0a84

Също искам да попитам за тази голяма и шарена риба трябва ли да подредя камъните така,че да има някакво укритие и тя защото другите се мушкат под камъните и стоят там,а тя е по едра и няма как да има такова убежище.Забелязах от поведението и че се крие покрай разтенията и все си мисля,че и тя ще желае някакво укритие.
Искам и да попитам как мога да вдигна малко твърдоста на водата защото съм от гр.Карлово и водата тук не е много твърда,а от прочетеното до тук разбирам че тези риби искат твърда вода.
Попаднах на една тема за вдигане на твърдоста с магнезиев сулфат,но нямаше нищо писано като дозировка колко на литър и тнт.
Щесъм ви много благодарен ако ми помогнете.Благодаря ви предварително.
П.П.  Извинявам се ако темата не е за тук,но ненамерих по подходящо място да я пусна.

raiko


Ivan_S

Втората риба според мен е Metriaclima Zebra "Red top" Albino.

Като карбонатен буфер можеш да ползваш коралов пясък и/или какъвто и да е друг варовик. Карбонатният буфер ще ти държи стабилно рН-то при окислителните процеси в аквариума. Твърдостта наистина можеш да повишиш с магнезиев сулфат. Можеш със сода за хляб и с калциев дихлорид. А най-добър резултат се постига при комбинирането им. Ето примерна "рецепта" за 100 л. вода от водопровода:

50 мл. сода бикарбонат + 25 мл. магнезиев сулфат + 35 мл. морска сол се разтварят заедно в 5 л. (примерно) вода. Предварително 25 мл. калциев дихлорид могат да се разтворят в 10-ина л. вода, която се налива отделно. Калцевият дихлорид се разтваря самостоятелно поне 10 часа по-рано.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

HegeJl4o

Благодаря ви много за бързите отговори.
Ще видя да сложа някаде под камъните малко миди за да неги гледам че неми харесват хем те да си вършат работата.
Също тъка се чудя дали да добавя от тая рецепта с магнежия мирската сол и содата малко да им вдигна твърдоста на водата че ми е притеснено за рибетата макар че видимо се чувстват добре плуват хранят се оцветени са прекрасно няма някакви белези който да показват че несе чувстват добре.
Ако им е малко твърдоста на водата какви симптоми трябва да показват.
Също тъка се чудя дали да добавя от тая рецепта с магнежия мирската сол и содата малко да им вдигна твърдоста на водата че ми е притеснено за рибетата

Ivan_S

Цитат на: HegeJl4o - 11.03.2014 15:15
Благодаря ви много за бързите отговори.
Ще видя да сложа някаде под камъните малко миди за да неги гледам че неми харесват хем те да си вършат работата.
Също тъка се чудя дали да добавя от тая рецепта с магнежия мирската сол и содата малко да им вдигна твърдоста на водата че ми е притеснено за рибетата макар че видимо се чувстват добре плуват хранят се оцветени са прекрасно няма някакви белези който да показват че несе чувстват добре.
Ако им е малко твърдоста на водата какви симптоми трябва да показват.
Също тъка се чудя дали да добавя от тая рецепта с магнежия мирската сол и содата малко да им вдигна твърдоста на водата че ми е притеснено за рибетата

Първо си тествай водата - карбонатна твърдост (защото тя е важна за рН-то) и рН. След това предприемай каквото и да е. Като цяло втвърдяването на водата ще доведе до качване на рН и ако това стане рязко, е опасно за рибите. Всичко трябва да се повишава постепенно. Дори рН да не е съвсем според изискванията на рибите, но пък е стабилно, е по-добре, отколкото да постигаш идеалните стойности с резки промени. Казано с други думи не е безкрайно важно да постигнеш перфектното рН, важното е да постигнеш стабилно рН. За това в цихлидарниците се слагат рН буфери и/или се контролира карбонатната твърдост (КН).
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

HegeJl4o

Помогнете ми защо рибата ми Cichlasoma octofasciatum неиска да се храни стой скрита по цял ден не плува много много  и отказва да се хране.
на какво може да се дължи това до преди 4 дни се хранеше нормално

Ivan_S

Първосигнално - на стрес. А може да е и някакво заболяване или влошени параметри на водата. Причини хиляди. Някой клип може и да помогне.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

HegeJl4o


ето клип видимо нищо и няма нито цвят е сменила нито има някакви рани белези надути хриле,очи
нищо. храната пада точно до нея нарочно купих такава за дънни риби за да падне на дъното пред нея и неиска да я опита даже.Почва да ме притеснява доста

Similar topics (5)

4720

Публикации: 15
Прегледи: 8965

58078

Публикации: 12
Прегледи: 4564

45932

Публикации: 55
Прегледи: 17105

22557

Публикации: 23
Прегледи: 11859

15781

Публикации: 1
Прегледи: 2310