• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 10:37

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Хайвер на скаларии

Започната от tolbuhinskiq, 08.04.2010 09:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

tolbuhinskiq

Здравейте колеги!Преди 4 дена двойка скаларии хвърлиха хайвер,снощи го отделих в друг аквариум 50л.Днес сутринта видях че някой от зрънцата са се излюпили и вече мърдат с опашки но продължават да са си залепнали за листото.Та питането ми е ,на кой ден рибките ще започнат да плуват и кога да започна да ги захранвам?

LuDiQa

Когато изчезне жълтото в коремчетата ги захрани директно с новоизлюпена артемия!!
Никъкви инфузории,течни храни и прахоляци!!
Скаларията е цихлида и като такава се храни доста агресивно и лакомо!
Храни поне 4 пъти на ден, а най-добре като им спаднат коремчетата!
Два домата пресичали улицата. По едно време единия го сгазила кола, а другият се провикнал хилейки се:
- Ставай бе, кетчуп!

gipsa

08.04.2010 21:39 #2 Last Edit: 10.04.2010 20:10 by gipsa
Честито колега , да са ти живи и здрави!  *DRINK*
Започвай да ги захранваш когато всички рибочета започнат да плуват нормално.  *privet*

tolbuhinskiq

Благодаря!Приготвил съм си за захранка циклопс.Колкото до артемията,не съм люпил до сега и незнам дали ще мога да се справя.Предложения за някаква друга подходяща храна?

nikolay0876

За.би тоя циклопс. Артемията нищо сложно за излюпване. Аз взех от Васко Гогов, перфектна, на 18-я час има какво да се изсмуче, на 24-я почти 90%(на око). Скаларията дърпа най-бързо с артемия. Моя опит: шише от кока-кола, отрязваш дъното, обръщаш го в кофичка от кисело мляко, с капачката надолу, около литър и половина вода, супена лъжица морска сол, чаена лъжичка артемия, аератор. Средна сила на въздуха, да не се задържа никъде артемия, непрекъснато да се джурка. След 24часа вадиш маркуча(най-сигурно), чакаш 5мин да падне на дъното излюпената артемия, засмукваш с маркуче, прецеждаш през ситна марля, и... си готов. Успех.

tolbuhinskiq

А с циклопса нямам ли шанс да  ги порастя?

tolbuhinskiq

Здравейте!Вече 4 дена от както се излюпиха рибките,а все още не могат да плуват нормално.коремчетата им почти са се прибрали,ама все още се движат само по дъното. На кой ден трябва да започнат да плуват?

Ивайло Гиздов

На петиа ден от излюпването започват да плуват.
Тогава идва момента на захранване.

tolbuhinskiq

Благодаря колеги!

Similar topics (5)

28369

Публикации: 8
Прегледи: 4653

10938

Публикации: 18
Прегледи: 7935

6078

Публикации: 1
Прегледи: 3589

35434

Публикации: 20
Прегледи: 9809

9689

Публикации: 36
Прегледи: 31893