• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 06:08

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Относно пола на скалариите

Започната от Bai Pe6o, 26.01.2009 23:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Bai Pe6o

Може би въпросът ми не е много на правилното място ама ще го прасна тук. Имам две скаларии, при тях живее и един голям златен рибок. Между скалариите и златната няма проблеми. За сега *BRAVO*
Гледам скалариите от 3 месеца и всичко е ок, обаче на скоро ги видях двете да се бият типично по цихлидарски. Не беше нищо сериозно, но въпросът ми е:
Да се надявам ли че е възможно да са чифт въпреки спречкването, или 100% да съм сигурен че са от един пол?

Bai Pe6o

Никой ли не разбира от поведението на скалариите?
Помогнете за да знам дали да ги сменям докато още не са много пораснали.

morriddin

Ако едната риба напада другата и тя се отдръпва, има вероятност да са от различен пол. Това, при положение, че спречкванията не продължат във времето. Ако обаче двете риби се нападат взаимно, нито едната не отстъпва и сблъсъците не спират - най-вероятно са 2 женски или 2 мъжки. С две думи: пускай още 2 - 3, все един чифт ще стане! :-)
И после да кажеш какво е станало!

Bai Pe6o

Това за пускането на още скаларии е добра идея, но не мога да си го позволя. Просто аквариумът ми е на ръба на пренаселването. Не мога да кажа че само едната е нападала. По скоро едната беше по-агресивна, но иначе и двете "чупиха стойки". Все пак ги видях да се бият само веднъж, така че за сега ще ги оставя така за да видя как ще се развият нещата. Мерси за отговора  *DRINK* .

ogogogo

Bai Pe6o ,златната я пържиш и с биричка е ок.
А на нейно място пускаш още две скаларии и ако
се получи поне един чифт си оставяш него,а другите
или ги подаряваш или като златната. :-D
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

ceco

Aко се перчат една на друга е много вероятно да са от различен пол и да станат чифт.
Аз съм имал няколко чифта и винаги така е започвало.

morriddin

Послушай ogogogo!
За златната, де! Много замърсява, пък и ти е само една. Трампи я за две скаларии и проблема е решен.
Цитат на: ceco - 05.02.2009 11:57
Aко се перчат една на друга е много вероятно да са от различен пол и да станат чифт.
Аз съм имал няколко чифта и винаги така е започвало.
При мен досега са се избирали мирно и кротко, вярно - от група( 7 -8 ) риби, ама все пак... ;-)

Bai Pe6o

Пичове, златната не мога да я махна. Сърце не ми дава. Пък е чарът на аквариума.
Гледал съм я година и полвина и е станал много красив и голям мъжки рибок.
Който види аквариума първо на него се залепва. Ще ми се да му намеря една дебела женска ама ще трябва да им лепя нещо по-голямо, а сега не ми се занимава. Относно скалариите - доста безразлично се държат една към друга, но понеже както вече казах само един път съм ги виждал да се спречкват, все още тая надежди че може да излезе нещо между тях.

ratoni

Цитат на: Bai Pe6o - 26.01.2009 23:00
Може би въпросът ми не е много на правилното място ама ще го прасна тук. Имам две скаларии, при тях живее и един голям златен рибок. Между скалариите и златната няма проблеми. За сега *BRAVO*
Гледам скалариите от 3 месеца и всичко е ок, обаче на скоро ги видях двете да се бият типично по цихлидарски. Не беше нищо сериозно, но въпросът ми е:
Да се надявам ли че е възможно да са чифт въпреки спречкването, или 100% да съм сигурен че са от един пол?
Аз имах две скаларии.Едната умря.Купих още три.Сега старата постоянно ги преследва.Дали трите нови са от един пол?

NO CARRIER

Извади старата в отделен съд за няколко дни и след това я върни обратно.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

bicho1976

Цитат на: Bai Pe6o - 05.02.2009 23:37
Пичове, златната не мога да я махна. Сърце не ми дава. Пък е чарът на аквариума.
Гледал съм я година и полвина и е станал много красив и голям мъжки рибок.
Който види аквариума първо на него се залепва. Ще ми се да му намеря една дебела женска ама ще трябва да им лепя нещо по-голямо, а сега не ми се занимава. Относно скалариите - доста безразлично се държат една към друга, но понеже както вече казах само един път съм ги виждал да се спречкват, все още тая надежди че може да излезе нещо между тях.
Стига бе човек,върна ми носталгията с тези златни.Аз със жената бях стигнал до бой даже когато се реших да ги махна *spank*.Отървай се  от тези шопари,и поразгледай малко растителни аквариуми,там е истината(поне за мен).

Bai Pe6o

 *offtopic
bicho1976, съдбата ме отърва от златната след неуспешен опит за лекуване на воднянка. Започна да се повлиява добре от лечението, но изведнъж спря да се храни и след 2 дни умря. Доста ми е кофти, защото все пак я гледах 2 години и беше чара на аквата, но сега поне няма да има кой да ми яде по-малките кардинали. Както и да е...
Относно растителния-имам доста растения, но започвам все повече да си мисля за добре подреден с много различни растения и 2-3 малки пасажа. Трябва обаче да го лепя, да му търся място и т.н. Така че за сега ще чака.
*DRINK*

Similar topics (5)

10420

Публикации: 5
Прегледи: 4629

6518

Публикации: 11
Прегледи: 6589

50505

Публикации: 2
Прегледи: 2226

41630

Публикации: 7
Прегледи: 4962

4242

Публикации: 11
Прегледи: 6347