• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 15:25

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Нова аква 112 литра с рамирези

Започната от Nebunu, 15.12.2016 13:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Nebunu

Здравейте,

Някое съвет относно стартиране на аква 112 литра с рамирези? Колко мога да сложа, според интернета може около 10 бройки, какви растения, грунд, едно друго. Имам вътрешен филтър EVO EF03 1300l/min, 2 пури Т8 и нагревател забравих каква марка беше 100W. Гледал съм рибки до сега обаче не толкова претенциозни, в момента имам 50 литров с около 15 рибки вътре. Благоддаря.  *bg*

kuk93

Рамирезите са чувствителни риби и обикновено не се слагат първи. Избери си някакви пасажни рибки с тях - 10-15 бройки, които да пуснеш след като се завърти азотния цикъл. Месец по-късно може да добавиш примерно 4-5 рамирези, гледай да малки, защото по-лесно привикват към водата. След време от тях би трябвало поне 1 чифт да имаш. Растенията според това колко ти е мощно осветление, но може да слагаш например ехиндоруси и други южноамерикански растения.
П.С. За 112 литра не се ли замисли за външен филтър?

Nebunu

Аз няма да бързам изобщо с рибките, ще изчакам 2-3 седмици за цикъла, след това ще пусна. И без това мислих да комбинирам с малко неони или други пасажни. Значи 2 чифта рамирези 2М + 2Ж и малко пасажни ( 10-15 бройки ). Първо да започна с пасажните о след това рамирезите. Бъншен филтър искам, за момента не ми се дават 100 лева. Но ще взема в един моемнт. Грунд за растенията? Колко дебел и какво да слагам. С акавата дойде около 4-5кг бял+черен комбинация. 2-5мм размер. Ехиндорусите гледам че има много видове http://www.aquaportal.bg/Plants/index.php?letter=6. Мисля да комбинирам и с малко големи камъни.

Мерси.

elemiko

Здравей,

Най-вероятно ще те скастрят, че си цитирал друг форум за растенията.
Моите рамирезита (мъжко и женско) ги пуснах около 45 след стартирането. Подкрепям, че ако ги вземеш малки е по-добре.

kuk93

Най-добре към 25-30 ден да пуснеш постепенно пасажните, а към 45-50, ако всичко е наред, може да пуснеш рамирезите. На малките рамирези пола не може да се определи, затова просто си избираш 4-5-6 и след година се надяваш да си имаш чифт. :-D За растенията, кажи колко W ти е осветлението и каква е височината на аквариума.   
Рамирезите предпочитат мека вода, но като са малки могат да се адаптират. Ще е хубаво да вземеш такива израстнали във вашата вода.

Nebunu

2 пури по 18W 6500k имам. Височината е 40 см.  По добре тогава да имам търпенйе с рибките. Пасажните като брой ок ли е, 15? все пак не искам да изглежда празен аквариума.

Деян

За пасажни мога да ти препоръчам C. pygmaeus или C. hastatus. От тях 15-на бройки ще направят чудесно пасажче, а и не са претенциозни рибета. Моите много обичаха да плуват срещу течението на флейтата  :-D Трябва и да им осигуриш някое по-тихо място, без течение. Слабички са и не издържат постоянно да ги лашка като в пералня.  :-)

Nebunu

Благодаря колеги. Другата седмица почвам да се оборудвам с грунда, камъни, и.т.н. Като стартирам ще пусна една снимка.

Деян

Чакаме да го видим в развитие.   *DRINK*

Nebunu

забравих да кажа че нямам шкаф.... :-| И това търся в момента. Имам оферта от един майстор за 150 лева  размера е 40x40x80. Много ми се струва.

Amev

Пак май бъркаш размера , дава се дължина х широчина х височина. Какъв размер ти е аквата ? Така както си написал тършиш щкаф висок 80 см за аквариум куб 40х40

Nebunu

Извинявайте, аквата е 80 см дължина, 40 височина и 40 ширина. Шкафа разбрах че трябва да е висок 80 см  за да е на нивото на очите когато седниш. Финално, шкафа трябва да е 80 дължина 40 широчина и 80 височина.

kuk93

Освен коридораси можеш и пасаж тетри да пуснеш. Осветлението ти е достатъчно за всички непретенциозни растения. Въпрос на вкус е дали ще спазваш биотопа.

Amev

Така вече е друго , отиваш в някой мебелен / кухненски / спални магазин с ролетката и мериш. Кухненските по стандарт са 60х30х80 и с една плоскост отгоре става. Аз два съм взимал за две акви такива по 50 лв. Послено една етажерка 25х30х80 за 20 лв взимах. После 4 нивилиращи крачета и си ти...

Nebunu

Еми така мислих и аз, даже утре пътувам към Румъния на гости при баща ми и мисля да взема най евтиния възможно шкаф и той да го укрепи от-вътре с една метална рамка. Това той може да го прави. Предполагам че така ще издържи на близо 150 кг.

Пасажни тетри със сигурност ще има, тези ми харесват:

Червеноноса тетра
Серпа
Червен неон, тетра кардинал
Стъклена тетра ( тези най много ми харесват )

Similar topics (5)

38075

Публикации: 2
Прегледи: 4035

29071

Публикации: 4
Прегледи: 4252

59287

Публикации: 0
Прегледи: 2476

27756

Публикации: 47
Прегледи: 29360

5109

Публикации: 36
Прегледи: 15986