• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 03:42

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Нов с дискуси

Започната от pluvka86, 18.01.2016 13:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pluvka86

Здравейте,

Искам да попитам какво мислите за следната ми идея. Досега гледах скаларии около 1 година, 4бр в 120л. Мисля, че искам да гледам дискуси. Затова обмислям 275л. с два канистъра 600 и 900л/ч. Мисля да няма растения. Обитателите ще са 4-5 дискуса и един хипостомус. Общо взето съм изчел каквото има, мо искам да се посъветвам.

Има ли вариант водата да я сменям 1 път в седмицата или поне на 5 дни? И тогава да се сифонира.
Може ли да се хранят само в Тетра дискус? И задължително ли трябва да е няколко пъти на ден?
260л
2х54W T5 Sylvania Aquastar + Philips 865
EHEIM professionel 5e 450

jabeto

В началото докато са малки и искаш да порастнат и да станат хубави трябва да се хранят с по-няколко пъти.Хубаво е храната им да е разнообразна а не една и съща.Смяната на вода докато са малки също е необходимо да се сменя по-често примерно поне два пъти седмично.За сифонирането някои акваристи докато подрастват ги оставят на голо дъно за да е по-лесно сифонирането.Общо взето докато растът трябва яко хранене,от там идва много замърсяване,от където следва и честа смяна на вода и яка филтрация.Филтрацията може и да ти стигне,а може да сложиш и един вътрещен филтър само за механична филтрация през които да подаваш и допълнително количество кислород,защото на дискусите си трябва.Общо взето са капризни рибоци и си трябва шетане.Тоя сом според мене само ще замърсява няма смисъл от него .по-добре си вземи малък пасаж червени неони.5-6 броя дискуси е максимума който може да гледаш в тоя обем.Дано да съм помогнал поне малко.Успех и чакаме снимки *DRINK* *THUMBS UP*

pluvka86

Благодаря, jabeto!
260л
2х54W T5 Sylvania Aquastar + Philips 865
EHEIM professionel 5e 450

Similar topics (5)

38562

Публикации: 6
Прегледи: 3424

44123

Публикации: 12
Прегледи: 5823

25358

Публикации: 5
Прегледи: 4634

38894

Започната от xoxi


Публикации: 0
Прегледи: 1651

22263

Публикации: 11
Прегледи: 7963