• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 21:54

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

нормално ли е това държание на СКАЛАРИЯ?

Започната от todorov todor, 18.02.2012 13:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

todorov todor

Защо скаларийте ми стоят все на повърхноста от два дни?Преди два дни им почистих аквариума 160литра като им смених около 30литра вода с престояла и в момента работят постоянно аераторна помпа и вътрешен филтър 800литра на час    рибите засега нямат видими болести

Caxapa

Малко  е информацията която подаваш за аквариума си. Кога е стартиран, колко риби има в него,  колко процента е залесен, колко често сменяш водата, с какво храниш рибите и все такива въпроси  можем да задаваме  докато стигнем до някакво смислено обяснение за държанието на рибите ти. Има една проформа -бланка която може да попълниш за да добием обща представа като допълниш с актуална снимка на аквариума си.

todorov todor

от къде да намеря въпросната бланка за да я попълня     иначе рибите ми са 6 скаларий малки   14неона на които имам чувството че нещо им изчезва оцветяването и 3 анцитруса

ico

Цитат на: todorov todor - 18.02.2012 15:08
от къде да намеря въпросната бланка за да я попълня
от ТУК
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

todorov todor

Обем на аквариума:.........160литра..

Височина:......50.....

Грунд 2-5мм
Дебелина на дъното:......4-6см.....
Размер на камъчетата:...........

Осветление:.......44вата....

Филтрация
Аераторна помпа (без гъба):.....да......
Аераторна помпа (с гъба):...........
Вътршен филтър л/ч:.....800......
Външен филтър л/ч:.......не...
Система за СО2: ...........не

Филтрите работя (непрекъснато

Дата на стартиране на аквариума:..към 05 януари 2012.........

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:
(смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър)
........пълно пренареждане на камък корен и други съпроводено с сифониране на дъното...

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни:...синьо за избистряне на водата след смяната........

Вода
Сменям по 30....литрана всеки.7..дни.
При смяната: Водата е (престояла).
Температурата на водата в аквариума е .26...градуса.

Храна
Видове храна:...на люспи  и на таблетки за дънните риби........
Колко често храните рибките си:...2 на ден........
За колко време рибките изяждат порциите си:....3минути.......

Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения:......1 криптокорина и още едно но незнам как се казва.....
Колко % от дъното са бързо растящи:.........
Колко плуващи:..........

Риби:
Полово зрели(видове, брой):............
Млади риби(видове, брой):....скаларий 6      неон обикновен 14    анцитрус 3    .......
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой):...не........                                                                                                                                  

ico

Филтрацията ти според мен е недостатъчна, смените на водата също. Добре е да помислиш за допълнителен филтър. При това положение сменяй поне 50 литра вода седмично, ако не те мързи и по-често. Гледай новата вода да е със същата или поне близка температура до тази в аквариума.
И е важно да спреш сипването на разни бози в аквариума било то сини, зелени и там разните цветове на дъгата. Те само пречат на аквариума да се стабилизира. Водата ще е наред, когато процесите в аквариума са стабилни. Намали храната - 3 минути е страшно много време за хранене на лакоми риби като скалариите. Стига ли храна до дъното, то значи пускаш прекалено много.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

multisam

ако имаш CO2 може да е отравяне с въглерод

todorov todor

Нямам СО2 но днес забелязах вече че по перките на рибите има слузест материал все едно е  паяжина    има го  и по скаларийте и по неоните     ДАЛИ ДА НАПРАВЯ ЕДНО ПРОФИЛАКТИЧНО ЛЕЧЕНИЕ С СЕРА ОМНИПУР
: 19.02.2012г 17:05ч
не мога да определя какво е заболяването но знам че днес се първите признаци

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

todorov todor

ами седи наистина точно като налеп по плавниците  но само по тях има засега-омнипур дали ще ми помогне да спра инфекцията.СПОРЕД МЕН Е ОТ ВОДАТА ЗАЩОТО ДНЕС Я ЗАГЛЕДАХ И МИ СЕ СТРУВА МЪТНА НАПРАВО ОТ ЧЕШМАТА ТЕЧЕ ТАКАВА...?И макар да престоява тя пак е мръсна ПО ТЯЛОТО НЯМАТ НАЛЕП ЗАСЕГА ПОНЕ НЕ ВИЖДАМ

easternalien

Ако имаш съмнение за водата, не е лошо да ползваш подобрители. Всички големи марки предлагат такива.
Аз ползвам Tetra AquaSafe или Sera Aquatan.

todorov todor

работата е там че сега в момента нямам подобрители под ръка   а по скоро ме интересува с какво да лекувам в момента

easternalien

Ами след като разполагаш с омнипур, третирай. От това, което си споменал прилича на гъбична или бактериална инфекция, омнипур-а ще свърши работа. Ако рибите седят на повърхността, това може да означава и липса на кислород или прекомерно наличие на амоняк, което пък се получава от прехранване или твърде много риби. Всичките тези гъбични, бактериални и т.н, може да се получават и от лошо качество на водата, за това ти предложих и подобрители. Правил ли си досега някакви тестове на водата?

todorov todor

никога не съм ползвал тестове,и незнам точно какъв тест и на коя марка да си взема

Similar topics (5)

57810

Публикации: 20
Прегледи: 7979

27937

Започната от thecreater


Публикации: 1
Прегледи: 3884

22097

Публикации: 12
Прегледи: 11845

51032

Публикации: 2
Прегледи: 2986

44778

Публикации: 4
Прегледи: 2773