• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 14:59

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Nigrofasciatum Albino

Започната от Darkfalzz, 11.11.2012 09:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Darkfalzz

Здравейте, искам да попитам-имам 2 нигрофасцятумчета албино отглеждам ги в 35 литров акварuyм. Не са много големи мъжкият който поне аз смятам за такъв е около 5/6 сантиметра, а женската която е много по малка е около 3. Лошото е, че се движат много малко което ме дразни много защото така все едно в акварuyм има само вода, женската си стои в една колбичка която съм сложил за декорация, а мъжкия или в единия ъгъл на акварuyм или в другия и нищо дрyго не правят. Когато се доближа обаче мъжкият е толкова изплашен, че започва да скача извън водата. Имам и друг мъжки за които съм сигурен, че е мъжки защото има ужасно дълги гръдна и долна перки, но има и оранжево по коремчето което също така знам, че е признак на женски пол. Когато пусна другия мъжки в акварuyма при женската и мъжкаря, които си е в акварuyма с женската, започва да хапе този които живее отделно, а аз искам да си ги гледам заедно! И сега да попитам на какво се дължи това замиране в акварuyма ми?  :buff: *HELP* :-)

ogogogo

Ами просто е,на рибите ти не им е добре в този малък съд.
За да отглеждаш този чифт си вземи 70-80 литров аквариум.
Вземи няколко сомчета и го декорирай подходящо,храни ги с
хубава хране и нещата ще се променят.По принцип са териториални
и си стоят в определена зона на аквариума и си я пазят.
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

Darkfalzz

Е ако е така просто ще трябва да ги подаря защото нямам вузмойност за по голям акварюм. Аз сум на 13, а родителите ми неискат да се охарчват за риби...  *SORRY* Благодаря за мнението.  *privet*
: 11.11.2012г 12:12ч
И другият ми въпрос е нали женските като стават полово зрели започват да оранжавеят по коремчетата, тогава защо моят мъжки има оранжево по коремчето ?  :-|
: 11.11.2012г 12:12ч
Имам добра новина! Рибките се поуправиха (да чукна на дърво)  *JOKINGLY* . Сега вече си плуват заедно и остава само да чакам малката принцеса да стане зряла! :Д

otli4nikat2

зравей:Darkfalzz тези рибки-Nigrofasciatum Albino са много игриви рибоци но като хвърлят хайвера и се излюпят малките ще стане голям хаус /мъжкият ще стане още по агресивен/ според мен им намери по голяма аква ас гледам такива 4бр в 140л аква но оставих само мъжкари иначе се въдят много лесно и щего пренаселят твоят аквариум,  успех в одглеждането
"Ако си съгласен с мнението на мнозинството,
значи е време да спреш и да се замислиш. "

Similar topics (3)

9738

Публикации: 12
Прегледи: 8712

19267

Започната от peti_cichlid


Публикации: 13
Прегледи: 6961

10761

Започната от eventer


Публикации: 6
Прегледи: 4655