• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:49

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Нано-скаларии

Започната от niki26, 19.02.2012 22:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

niki26

Колеги не съм запознат с нано аквариумите за това ще карам на право.Имам 100 литра и мисля да го направя нано ? (ще стане ли) :-D .Ще гледам 4-5 скаларии които са на по 2-3 години.Искам да ме упътите за грунда,растенията,филтрация,осветление и ако може да ми покажете снимки на Нано но със скаларии ,защото не можах да намеря.Може да ви се струват тъпи въпросите ми но се запалих по този вид аква.Сега имам най-обикновен в който си гледам рибките.

ivan66661

Неразбрах биотопен аквариум със скаларии ли искаш да направиш?

tomatomov197

Цитат на: niki26 - 19.02.2012 22:58
Колеги не съм запознат с нано аквариумите за това ще карам на право.Имам 100 литра и мисля да го направя нано ? (ще стане ли) :-D .Ще гледам 4-5 скаларии които са на по 2-3 години.Искам да ме упътите за грунда,растенията,филтрация,осветление и ако може да ми покажете снимки на Нано но със скаларии ,защото не можах да намеря.Може да ви се струват тъпи въпросите ми но се запалих по този вид аква.Сега имам най-обикновен в който си гледам рибките.

Няма как да видиш нано със скаларии , защото няма )  Ти не знам какво разбираш под нано , но 100л. не са нано и не става за скаларии .  Ако поразгледаш нано аквариуми , ще видиш , че в тях рибите и растенията са от по-дребни видове .
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

niki26

Биотопен ще направя.Щом няма нанао със скаларии  :duvar:

DJER

100 л ще са ти малко за такъв биотоп според мен ;-).

Георги

niki26, под нано аквариум се разбира малък - до около 30 литра.

Асен Евгениев

Цитат на: niki26 - 19.02.2012 22:58
Имам 100 литра и мисля да го направя нано
Като го разлепиш от стъклата може да си направиш 2-3 броя нано. :whistle:
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

niki26

Цитат на: Георги - 20.02.2012 09:46
niki26, под нано аквариум се разбира малък - до около 30 литра.

Значе грешката си е моя :) Аз казах ,че не съм мног запознат.Благодаря.От коледния конкурс нали имаше промоция и мисля да се възползвам...кажете ми за биотопен колко литра ще ми трябват ,аз и без това мисля да поръчам един 250-300 литра.

Eliz

Колкото по-голям,толкова по-добре :-D ,но и тези 250-300 литра ще свършат работа,но все пак трябва да съобразиш бройката на обитателите с литража.Освен това колкото по-голям аквариум имаш,толкова по-голям искаш.Това всеки колега може да го потвърди.

niki26

Цитат на: Eliz - 20.02.2012 12:02
Колкото по-голям,толкова по-добре :-D ,но и тези 250-300 литра ще свършат работа,но все пак трябва да съобразиш бройката на обитателите с литража.Освен това колкото по-голям аквариум имаш,толкова по-голям искаш.Това всеки колега може да го потвърди.


Да това ми е ясно сменил съм много а започнах с едно стъклено и кръгло.