• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 11:24

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Начален старт в отглеждане на дискуси

Започната от Christoph, 17.06.2011 16:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Christoph

Здравейте. Начинаещ съм в отглеждането на дискуси, бих искал да разбера какво най - важно трябва да имам за оборудването на аквариума, с каква големина да е примерно за 7 дискуса и какъв е най- добрият биотоп според вас за отглеждането им?
Благодаря  :-)

Дискус

За 7 дискуса аквариума трябва да ти е поне 400 литра. Колкото до филтрацията, много зависи с какви средства разполагаш за да дадем конкретни варианти.

Christoph

благодаря
а това най- накрая е комбинацията на рибите ли?

Bolta

Не, това е подписа в профила на колегата. ;-)

mejdupraznika

Най-важно е филтрацията да ти е добра подбрана, съветвам те да имаш външен филтър, и допълнително да пускаш аерация в аквариума обилна.  Може също така и вътре в аквариума да сложеш и една помпа с УВ която да работи  на едно с външният филтър. Можеш да ги гледаш и в 300 литра. Важното е да им правиш редовни смени на част от водата, минимум 2 пъти на седмица. Най-добрия биотоп? Има най-различни подреждания на аквариуми и вътре се отглеждат дискуси, разгледай в интернет. Ако има нещо питай.

Christoph

мерси, разгледах и прочетох много неща, мисля аквариума да е около 400 л, дали не е по- добре обаче да ги взема от малки дискусите, да не са големи?

mejdupraznika


Similar topics (5)

15450

Публикации: 122
Прегледи: 63054

51802

Публикации: 3
Прегледи: 3172

36204

Публикации: 17
Прегледи: 7784

48351

Започната от WoterEvil


Публикации: 5
Прегледи: 3318

33417

Публикации: 3
Прегледи: 3679