• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 05:23

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Моля за помощ за разпознаване на вид

Започната от ngc, 30.05.2014 20:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ngc

Здравейте,

наскоро приятел ми подари рибка, която не знам каква марка и модел е...  :-)
С малко четене и разглеждане стигнах до извода, че е "марка" цихлид, но модела не успявам да го открия.
Проблема е че като го заселих в аквариума 2-3 дни беше кротък като монахиня, а след това стана страшно. До момента 2-ката 2ву годишни скаларии пазеха дисциплината и реда в аквариума, но сега малката на размер рибка-цихлид, взе страха на всички обитатели. Няма излизане на глава с този какраконджул! На големина е около 4 см., а нанася побой на който му падне,независимо, че повечето други обитатели са доста по-големи от него.
Абе въобще - яде като разпран, хапе, гони и депресира (сдухва) всичко наоколо  =-O .
Искам да разбере дали мога да направя по въпроса или да го изселвам до като е време.
Вторият ми въпрос е за други 2 рибки, които имам - удължено тяло, с преминаваща по дължина черна ивица по средата. Не са проблемен фактор - просто ми е любопитно.
Прикачвам снимки...

Благодаря!






Tigara

Рибките са Hemichromis lifalili и Crossocheilus siamensis (SAE)
120l Tanganyika
Altolamprologus compressiceps gold head Kantalamba
Julidochromis regani Kipili
Ancistrus sp.

ngc

Благодаря!

изглежда че тези "Hemichromis lifalili" са доволно агресивни и са: "чудесен кандидат за едновидов аквариум".

Може да затваряте темата...

Поздрави,
NG

ddr


Similar topics (5)

51802

Публикации: 3
Прегледи: 3183

24667

Публикации: 8
Прегледи: 4609

49557

Публикации: 13
Прегледи: 5639

16818

Публикации: 2
Прегледи: 2961

12815

Публикации: 6
Прегледи: 4194