• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 20:55

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Моля дайте съвет... :) Имам 700 л. Аквариум

Започната от invisible, 28.10.2008 11:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

invisible

Моля , помогнете ми , имам аквариум , който е 700л. В него имам около 20 живородки , 4 Калихта , 10 Анциструса , 20 Неона , 15 Скаларии , 2 от скалариите направиха чифт и хвърлят хайвер за 2 път. 1 път мъжкият изяде всичко , но сега го пазят добре от другите риби. Проблемът е , че немога да извадя другите риби , за да оставя само родителите с хайвера , дайте ми съвет какво да правя ? Как да отгледам младото поколение ? И ако се излюпят малките с каква храна да ги храня и как да съчетая нещата , без да ги изваждам от големият аквариум , защото просто ми е невъзможно. Той ми е в службата и нямам малък съд там , в който да ги прехвърля ... Надявам се да ми дадете полезни съвети и мнения ... Благодаря предварително

}|{opukc

Трудно начинание е това. До излюпването, ако е оплоден хайвера има 48-60 часа. Два, три дни родителите пазят личинките докато проплуват. Ако са добри родители има шанс да опазят и малките след това, но при наличието на неони ми се струва невъзможно.
Подходяща стартова храна е новоизлюпената артемия, след това стрита гранулирана, подходяща за скаларии.

mejdupraznika

Взимаш ситна мрежичка много ситна за комарник ако намериш и по ситна разделяш другите риби и родителите и така ако наистена са добри родители сред проплуването може да почнеш да храниш с артемия новоизлюпена и ма теми за това.
Успех *DONTWORRY*
: 28.10.2008г 12:12ч
Ако имаш възмножност пусни снимка на аквариума да вида точно разположението имам и някой друга идея *THUMBS UP*

SkyNer

аз мисля друго и по сигурно според мен отделяш родителите и малките от другите риби с нещо -
стакло ситна мрежа незнам и после махаш родителите от малките и малките като проплуват ги отделяш в друг аквариум :-|
Прохождащия

invisible

Благодаря , относно хайвера , само 2 от всичките "топченца" са побелели , като се надявам другите да са оплодени и да се излюпят благополучно. Относно артемията , търсих тук мнения как се излюпва и т.н. , но нз откъде мога да купя. Още днес ще ходя до някой зоомагазин да видя дали има. А най-лошото на този аквариум е , че е много лош за обслужване , защото има само около 20 сантиметра до тавана и немога да правя много неща в него , и  да си кажа честно малко сам го поизпуснал , някои от растенията като , че ли измират , някои си растат и изкарват нови листа. Нз може би светлината ми е малко и обмислям вариант за увеличение , та имам в предвид , това че номерът с някаква мрежа и ли стъкло няма да стане ... :(

invisible

здравейте , днес целият хайвер без 4-5 зрънца побеля , на какво се дължи това ?

Деян

Не е оплоден,или са ти лоши условията.

Boromir

За жалост,най-вероятно не е оплоден!Но,щом са започнали да ти хвърлят хайвер се предполага че пак ще го направят.Аз имах двойка която хвърляше всяка седмица и пак бяха в общият аквариум.
Shrimp Breeding Lover

invisible

:) а има ли възможност да са двойка женски ? някъде тук бях прочел за нещо такова ? и как се различават скалариите ?

Деян


Живко

За първи път виждам такова определяне на половете.
Интересно е дали е вярно.
Според мен в пасаж от 15 риби трудно ще се харесат 2 женски. Това се получава при липса на мъжки риби.
Не е изключено обаче....
Никой не се е родил научен.

ceco

Скалариите се различават доста трудно.Или поне за мен е така.Колкото и тъпо да ти звучи най-сигурният белег е, че женската лепи хайвера и след това мъжката минава и го опложда.При мен това промени представите.
В крайна сметка надали е толкова важно коя от двете каква е. Ако са 2 женски по-скоро втората ще изяде хайвера и ще сложи свой.Пак го казвам от личен опит.

Similar topics (5)

50505

Публикации: 2
Прегледи: 2226

843

Публикации: 44
Прегледи: 19038

37018

Публикации: 0
Прегледи: 2026

48548

Публикации: 10
Прегледи: 4281

28369

Публикации: 8
Прегледи: 4657