• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 17:26

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Може ли инфо какъв е този цихлид?

Започната от tre, 09.10.2011 11:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

tre

Може ли да ми кажете какъв по-точно е този цихлид.големия жълт.

Caxapa


dgwrite

Някакъв хибрид от африкански цихлиди. Има ред зебра в него, обаче жълтия цвят от какво е не знам :)

climberdimo

Herichthys citrinellus  Поне на това го оприличавам. И аз имам такива мойте са по бледи не са толкова ярко жълти. Тази година имам и поколение на около9 месеца от едната двойка. За съжаление мъжкия уби женската станало е докато бях почивка седмица и половина. От другата двойка имах няколко неуспешни опита за поколение и от седмица имам малки но ги опапали бая сега са 10тина пизгавеца. . Важно е да има пещера или някакъв съд от вида на амфорите или камъни по кото да полепят хайвера. Първото поколение отвъдих анти всякакви правила. Не съм правил отсяване на по големи и по малки не съм захранвал по някакъв особен начин единствено артемия 6 7 хранения през 3 дни горе долу колкото трае люпенето на една доза. През останалото време се хранеха ситно стрита храна на люспи за самеца и остатъци по дъното. Оставих ги малко по естествен начин да оцелеят по принципа "ПО СИЛНИТЕ ОЦЕЛЯВАТ" както е и в природата. Хайвер хвърлят зимните месециоктомври до към април Пича от който взех мойте ги отвъди пак тези месеци. Виждал съм ги в голям аквариум над 150литра размера им беше колкото цигарена кутия (простете ме сръвнението). Надявам се да не бъркам за вида посочен в началото.  Рибите са изключително територялни и се бият доста ако са на тясно. Не съжителстват мирно с други видове поне при мен не се получи. Едва не ми омъриха скаларията. Подкастриха и всички плавници и перки и опашката едвам плуваше. Ровят яко. Пробвах с грунд камъни размер 4 5мм до 8 10мм пререждат го когато и както си искат. Пробвах и с пясък ефекта е същия. Като фадроми са. Надявам се да не бъркам за вида посочен в началото. Поправете ме ако греша и ще съм много радостен ако разбера наистина какъв вид са точно а не да оставам на догатки.

Similar topics (5)

40161

Публикации: 33
Прегледи: 15152

57751

Започната от stoyan


Публикации: 5
Прегледи: 3224

30431

Публикации: 2
Прегледи: 3628

38302

Започната от lorenzo


Публикации: 9
Прегледи: 8887

6055

Публикации: 1
Прегледи: 4946