• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 17:11

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Малки Скаларий

Започната от mario_gg, 09.04.2014 11:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mario_gg

Здр. имам проблем с малки скаларчета , рибките са на около 10 дни и вече плуват свободно.Проблема е че почти всеки път смъртността на 10 ден се вдига до 50%.Температурата и водата са наред.... мисля че проблема е захранването , нямам успех с артемията (неясно защо не мога да я излюпа) но това е друга тема.Вече 10 дни ги храня със замразена храна за корали и морски микро обитатели но само част от рибките се хранят с нея другата част не я поглеждат.Пробвах с смлян и предварително накиснат циклопс.
Има ли някаква друга алтернатива на захранване освен артемия.

dalgia

Аз съм захранвал със сварен жълтък.Но нека се изкажат и по компетентни.

rollon

Понеже наскоро люпих артемия и на пакетчето на фирмата производител не бяха написали,че светлината стимулира люпенето на артемийките,също и топлината,може би това не си съобразил.

protel111

Аз използвам храна Hikari First Bites, досега успешно съм захранвал скаларии и боливийски рамирези.

mario_gg

Сега ще вида откаде мога да намеря тази храна.
Относно артемията  сичко е по учебник светлина , соленост , аерация , температура просто не става мился че артемията е дефектна.
Ще поръчам на JBL заедно с Babybites.

mario_gg

30.04.2014 21:34 #5 Last Edit: 02.05.2014 13:35 by mario_gg
Hikari-то "свърши" работа ... въпроса беше че закъснях и рибките умряха ... освен 4 който си живуркат до ден днешен и са в перфектно здраве вече на около месец.Благодаря за съвета.След няколко дни очаквам още 3 партиди ...  за моя изненада от 8 скалара се паднаха 4 двойки.Имам ги от малки на около 2-3 месеца бяха когато ги взех.Една от двойките хвърля хайвер от няколко месеца , но не са добри родители  и трябват особени грижи за хайвера.... за моя изненада останалите 3 двойки хвърлиха хайвер преди 2 дни в рамките на 48 часа.
В момента в аквариумите е лудница ... липсват перки , люспи и т.н.

http://vbox7.com/play:8cc3fd3f0c



Публикациите са слети: 02.05.2014 13:35

Ден 7 : Остана само 1 от трите "гнезда" ... за моя радост най голямото , другите 2 бяха изядени.
Жертвите от него се броят на пръсти . Рибетата папат яко и умирам от кеф да ги гледам.
http://vbox7.com/play:715e2aed93

Similar topics (5)

25027

Започната от reaskol


Публикации: 4
Прегледи: 3590

9115

Публикации: 8
Прегледи: 4344

2372

Публикации: 18
Прегледи: 10837

7959

Публикации: 7
Прегледи: 4217