• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 12:27

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Крибензиси

Започната от Igi, 17.05.2005 15:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Bolta

Ще се повторя с Методи, но наистина си е готова женската. Имам 2 женски, които са на половината на твоята и вече и те имат малки.
Само трябва да им се осигурят условията и ....ще имаш рояци от бебета.  :-)
Като казвам за условията, най-вече наблягам за подходящо укритие/пещера, в която да хвърлят хайвера.
Аз използвам черупки от кокосови орехи, като съм им направил такива отвори, че само да може да влиза рибата вътре. Да, обаче... оказа се, че Крибензисите са едни малки "строители" (особено женските). Така си запушват входа със камъчета , които пренасят с устата, че после влизат в укритието настрани.
Така, че ако очакваш да хвърлят в тези делвички отзад, може и да не стане, според мен. Трябва да ги обърнеш някакси и да оставиш малко отворче само.

marta

Аз ги сложих за тази цел... хм ами какво да направя.. да ги заровя в грунда, за да има само малък отвор или да преструкторирам камъните и да направя тунел... то има един такъв но те предпочитат да сотят от тази страна на аквариума, където е малко по-затъмнено ... а при тунела на светлото не искат да стоят :)

Bolta

Пробвай да нагласиш делвичките така, че да се получи малко и тясно отворче (внимавайте с подсъзнанието, докато четете  :-D) , а на женската ако не и харесва, ще си го дооформи входа с камъчета. Иначе незнам за камъните и тунела, дали ще има ефект.
Пак казвам - черупката на кокосовият орех е идеална за целта!

marta

Отчупих парче от глината и стана като иглу мисля че е ок... и двамата могат да влизат ;) Сега чакаме да им дойде музата  *YAHOO*

Bolta

Цитат на: marta - 23.01.2011 20:02
Отчупих парче от глината и стана като иглу ...
Браво! Точно това исках да ти кажа - да си счупиш амфорката, но пък незнаех как ще ти прозвучи.  (wasntme)
Сега вече нищо не пипаш и някой ден, може би ще се изненадаш, като видиш "на разходка" цялото семейство.

ivanchoy_mk

Добре де  какво разбирате под готова. Аз имам един мъжки и 3 женски ако им сложа някъкво укритие ще имам потомство.

Доколкото се досещам пишеше, че се познавали по коремчета, мойте всеки ден са с ярко червени коремчетата.Това значи ли ще са готови.

митко

Ако си имаш мъжки и женски,не се притеснявай,само да има къде да се скрият да хвърлят хайвера,и са като зайци.Основното им занимание е размножаването :-DМъжкия е по-едър,с по-дълги перки и по базцветен.Женските са по-обли,с червени шкембенца,и са дребни.
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

Bolta

Цитат на: ivanchoy_mk - 24.01.2011 20:25
Добре де  какво разбирате под готова. Аз имам един мъжки и 3 женски ако им сложа някъкво укритие ще имам потомство.

Доколкото се досещам пишеше, че се познавали по коремчета, мойте всеки ден са с ярко червени коремчетата.Това значи ли ще са готови.
Твоите и моите крибензиси са от едно и също място. При мен вече има 2 чифта от тези същите и са с поколение даже. Женските са около 3,5 - 4см. най-много, доста са си дребнички и малките са им по-малко на брой, отколкото на третия чифт...там женската е по-голяма и мъниците са  повече.
Слагай подходящо укритие (пещера) и би трябвало да стане работата.

ivanchoy_mk

Цитат на: митко - 24.01.2011 20:47
Ако си имаш мъжки и женски,не се притеснявай,само да има къде да се скрият да хвърлят хайвера,и са като зайци.Основното им занимание е размножаването :-DМъжкия е по-едър,с по-дълги перки и по базцветен.Женските са по-обли,с червени шкембенца,и са дребни.
Да знам  *THUMBS UP*. Мойте мъжкият е много по едър от женските  двете по големи женски се гонят постоянно.Мъжкият също ги гони и не спира днес ще изнамеря нещо като пещера да им направя.

Dan4o70

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fmedia.snimka.bg%2F7976%2F022206683.jpg%3Fr%3D0&hash=81a23a07bbd2dfbcb914cacf798b7f5b7b967298
И аз съм в очакване на първо потомство от крибензиси :-)

marta

И аз моите още ги чакам, мъжкия непрекъснато следва женската и й се отърква ама тя му бяга и нещо май не им се получава, макар това да не им е първия път  :-D :-D

Bolta

Ето пък при мен какво се случва.
Тези от първото поколение станаха на 27 дни. Ето ги и тях:  :-)



Една част съм оставил при родителите:



А, тези са друг чифт:



Има още един чифт, но винаги са на кофти позиция за снимане.  :-D


marta

3 чифта в един аквариум... супер ;) Не се ли намират да се бият?

Bolta

Цитат на: marta - 28.01.2011 07:07
3 чифта в един аквариум... супер ;) Не се ли намират да се бият?
Не са всичките в един.  ;-)
Тези на третото клипче са в един аквариум с още 1 чифт, който не съм снимал. Аквариума е дълъг 82см. и те са си го разделили на 2 и почти няма проблеми... казвам почти, защото понякога в средата на аквариума се спречкват мъжките.  :-)

marta

Значи за моя аквариум, дълъг 90см, също ще е възможно още един чифт.  *THUMBS UP* Даже намислих да взема още камъни и да им го разделя някак си, така че трудно да могат да се срещнат, но трябва да измисля интересна концепция  :duvar:

Similar topics (5)

54846

Започната от petarstefanov84


Публикации: 0
Прегледи: 1413

34477

Публикации: 1
Прегледи: 2444

29759

Публикации: 4
Прегледи: 3228

22565

Публикации: 3
Прегледи: 3470

59954

Публикации: 2
Прегледи: 1293