• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:13

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Колко рибки мога да гледам в 80 литра?

Започната от alextraz, 27.05.2012 20:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

alextraz

Здр. На скоро ми се прииска да си направя аквариум с цихлиди.Причината е че маи няма да е много голяма инвестиция само аква,предполагам осветлението също няма да е много скъпо се пак няма растения и един външен филтър. Това което ми харесва са колко са цветни и се пак знам че искат място.Въпроса ми е колко рибки мога да пусна в 80 литра за сега съм харесал тези ярко жълтите (извинявам се за невежеството не ги знам на латински),както и едни ярко сини ( извинявам се отново). Надявам се да ме извините и да ми дадете отговор та защо не съвет и насока в това начинание :)

velis

Можеш да гледаш гупи, можеш 2 златни, можеш други живородки, има много видове, които можеш да отглеждаш, но трябва да се съобразиш дали те могат да живеят заедно, дали ще се бият и т.н.
Има не малко фактори, които трябва да се видят. Филтър ще ти е нужен, както и осветление за растенията (Ако отглеждаш де). Трябва ти термометър, трябва ти нагревател.
Всеки вид рибка си има своите предимства и недостатъци, също така трябва да погледнеш колко вида рибки искаш да отглеждаш. Използвай търсачката на форума и чети теми, има не малко такива теми. Прецени и с какви средства разполагаш.
Е, дано поне малко съм ти помогнал! :)

alextraz

Имах предвид че искам да гледам само цихлиди и камъни без растения.

dgwrite

80 литра са малко за малавийци. Рано или късно рибите ще пораснат и ще имаш проблеми с агресията. Тези жълтите които си ги харесал Церулеус, стигат до 15 см. От сините освен Демасони за този аквариум друго не става да се гледа. Единствено видов аквариум само с Демасони, или само Саулоси. При Саулоси ще имаш сини мъжки (доколкото има качествено саулоси в бг :) )и жълти женски. 8 до10 риби максимум от някой от тези видове.

митко

В този аквариум можеш да гледаш прекрасни цихлиди, но танганайски, като:
Altolamprologus calvus,Altolamprologus compressiceps, Altolamprologus compressiceps shell,Paraciprichromis nigripinis,някои видове Ксенотилапии и др.
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

alextraz

Мерси много за отговорите сега ще разгледам тези видове които споменахте :)
: 27.05.2012г 22:10ч
Саулоси са супер само че нали не трябва да има повече от 1 мъжко тоест 9 женски и един мъжки или 1 мъжки саулоси 3 женски и другото Демасони(пак на същият принцип)?

Bolta

В такъв обем, ако смесиш Саулоси с Демасони, може да се кръстосат и да се получат хибриди в последствие. Не, че е фатално, но аз лично гледам да избягвам това.
Ако вземеш млади риби, няма как да си сигурен колко мъжки и колко женски имаш.
Добър вариант е да помислиш за по-отраснали рибета, при които пола е ясен. Например 3мъжки + 6-7женски Саулосита.
ПП: Все пак, аквариума е доста малък за такъв тип риби.

alextraz

Малък е да ...Може да помисля за нещо 100 литрово :).... така се почва ... :)

Similar topics (5)

21806

Публикации: 1
Прегледи: 4115

39325

Публикации: 3
Прегледи: 3835

12861

Публикации: 6
Прегледи: 4321

5891

Започната от torsade


Публикации: 14
Прегледи: 6943