• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:03

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Как да се погрижа за хайвера на Скаларийте ми ?

Започната от screamers, 23.05.2007 11:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

screamers

Искам да попитам по-запознатите.
Снощи скаларийте ми хвърлиха хайвер на едно листо на Анубиаса ми.
Бяха в общия аквариум и доста омело гонеха всички риби които се опитваха да доближат хайвера. Обаче, когато изгасна осветлението в аквариума, усилията им доста се влошиха  *SORRY* Заради това имам един 40л. аквариум който го стартирах и преместих двете си скаларий в него заедно с хайвера. Въпросът ми е следният, постъпих ли правилно или трябваше да си ги оставя в общия аквариум. Виждал съм в магазините хайвер на скаларий още неизлюпен сложен в отделен аквариум без самите скаларий. Искам някой да ми каже да си оставя ли хайвера при мойте скаларий или да махна родителите и да оставя хайвера сам ???

Благодаря на всички които ще ми помогнат... *DRINK*

iohko

Остави хайвера без родителите. Овеличи аерацията в областа на хайера. Сложи Трепафлавин, или Метленово. Виждам, че си от София така че не е необходимо да омекотяваш водата.  Приготви си Артемия!                           

screamers

Ами аз до колкото знам, за хайвера е добре да стои при родителите си (макар че съм виждал хора които са го оставяли сам) Колкото до храната мисля първо известно време да ги храня с "Sera Micron" и след няколко седмици да мина на артемия + "Sera Micropan". Някой знаели след колко време се излюпва хайвера ???

Emsi

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi186.photobucket.com%2Falbums%2Fx150%2FEmsiHamar%2Fp1090220.jpg&hash=e2a7ed083fce9507ea103e0aaee935b5f29e527c

iohko

С "Sera Micropan". най много да ги умориш от глад!!!

nki

На работа в аквариума чифт скаларии 2 пъти хвърляха хайвер. Родителите са грижовни - движат перките бързо около хайвера, доставяйки "прясна" вода. На втория ден отделихме хайвера и рибоците се излюпиха на четвъртия ден. Хранихме ги със Сера-микрон, но ги уморихме явно от глад. Трябва си жива храна.

islander

Никога не съм ползвал Сера микрон или друг микрон, обаче винаги съм успявал да си подхраня бебетата скаларии (тъпо е да го пишеш скаларий...) с твърдо сварен яйчен жълтък и после като поотраснат с новоизлюпена артемия.

BgMafia

А да те питам аз колко требва да са голями скаларите за да хварлят хайвер  *NO*и по какво разпознавах мъжка и женска  ;-)

Similar topics (5)

27511

Публикации: 28
Прегледи: 18346

31624

Публикации: 5
Прегледи: 3530

12807

Публикации: 4
Прегледи: 4560

17040

Публикации: 7
Прегледи: 7043