• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 09:45

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Хайвер, трябва ми помощ

Започната от Mercedes`SLK, 05.05.2005 18:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Boby_

Цитат на: "AQUASAUR"Ще взема като имам повечко време, да пусна една тема:
"Бисери","Коефициент на Интелигентност" и "Жажда" за аква-познания на средностатистическия "почтен" зооклиент !
За 10 години...имам предостатъчно натрупан "материал"... :shock:  :lol:
Пък ако се включат и някои колеги ("ИТАН","Кимбайците","Милен-Солунска".....
...а дори и не безизвестния Килимен!) - мисля, че голям купон ще стане... :roll:  :P  :lol: :twisted:  :shock:  :o  :oops:  :lol:
Всъщност,"да не викам Дявола"  :twisted: , май ще е достатъчно,просто някой да ми погостува зад щанда
в един по-интензивен ден...
и сам ще разбере какво имам впредвид... :wink:  :roll:  :lol:
Така че, ХОРА - ВСЯКАКВИ !...и от едната страна...и от другата...
Ако ще критикуваме някого, честно е да бъде конкретно и аргументирано...:!: :evil:  :lol:

Небезизвестния Килимен може да има всякакви недостатъци, но това да продава нещо, без да информира клиентите си какво точно е то, със сигурност не е сред тях - останал съм за него с впечатление, че като търговец е честен и почтен. Не виждам защо го намесваш.
Това, че "средният" клиент, който купува рибки като консуматив за аквариума си, не желае да знае и не се интересува много какво точно купува, ми е пределно ясно. И все пак никой търговец не е в правото си да решава дали този клиент трябва да знае какво купува или не. Не знам защо реагираш така на позицията ми СРЕЩУ хибридите, търговията с тях и задължението на търговците да информират купувачите си за качествата на стоката. Ако искаш да си наясно с тези задължения, прочети ЗЗППТ и ЗЗД - там се засяга темата (не за хибридите, а за задълженията на продавачите).  :lol:
Толкова за задълженията. А за самите хибриди смятам, че изместват фокуса на хобито - отглеждането им вече не е акваристика, а нещо далеч по-комерсиално и неприятно. Да имаш у дома вид, който не съществува в природата, означава да имаш и "биотоп", какъвто не би могъл да срещнеш никъде извън аквариума си. А това вече не е акваристика, това си е чиста търговия с комерсиално създаден продукт. Няма нищо лошо в правенето на пари по този начин, но не го наричайте акваристика, защото не е такова.  :wink:

Boby_

Между другото, ако ще си говорим за хибриди, търговия с тях и т. н. свързани с това неща, защо не го направим в отделна тема, вместо да пълним с глупости темата на човека?  :lol:

AQUASAUR

Boby,май всичко което казах си схванал в доста раличен или краен контекст... :roll:
Споменавайки въпросните колеги акваристи - имах впредвид, че са точно хора компетентни, "вещи в занаята"...  :!:  :idea:
и съвсем не отговарят на определението "злонамерени търговци"... :evil:
Както и че най-вероятно имат достатъчно "бисерни"случки с клиенти в практиката си за разказване... :D  :roll:  :lol:
А изрази от рода на:
..."никой търговец не е в правото си да решава дали този клиент трябва да знае какво купува или не!"
..."да си наясно с тези задължения, прочети ЗЗППТ и ЗЗД "...
..."Да имаш у дома вид, който не съществува в природата...това вече не е акваристика"...
смятам наистина за крайни и не съвсем адекватни и универсални за всяка една ситуация при покупка в зоомагазин... :wink:
Както вече казах,май най-добре ще е някой "радетел за клиентски права" просто да се постави и само за един ден на мястото на зоотърговец...и ще разбере какво имам впредвид!
Ще ми се да те попитам : Ти от всички други магазини ли като пазаруваш - очакваш така (независимо от заинтересоваността ти)да ти поясняват подробно и компетентно(с вежливост и внимание) какво  и що... :!:  :?:
Виждам,че докато писах това - имаш и друг пост...
Да нямам нищо против да преместиме темата другаде...!

killiman

Цитат на: "Атанас Казаков"Те повечето магазинери не знаят лат. име на златната риба , така че хаусът е пълен.

Казаков, дай да не се обиждаме на "магазинери", щото ти не знаеш дали знам латинското име на златната рибка, но аз със сигурност знам, че внасяш и продаваш неща, от които не разбираш. И под друго име.... :evil:

Вярно е, че повече от месец не съм магазинер вече, но все още се чувствам такъв! :D

niki033

Цитат на: "killiman".... но аз със сигурност знам, че внасяш и продаваш неща, от които не разбираш. И под друто име.... :evil:  
И аз като на всяка манджа меродия не мога да не се намеся :lol:
Та...какви са тези неща :lol:  :?:

Атанас Казаков

Така е "килимен", внесох Аплохейлуси без да знам , че са ми пратили два вида - Линеатус и Панакс.Чак когато си кореспондирахме с теб разбрах , че е така.В това не виждам нищо лошо - човек се учи цял живот , а аз съм все още само на 27 години.Важното е , че имам желанието и волята да продължавам да го правя и да се уча, докато доста си мислят , че знаят всичко.Внасям риби и растения , на които не само чувам лат.имена за пръв път, но и виждам за пръв път , като дойдат.Представи си каква сте я свършили преди това, та да ги виждам за сефте :idea:
Не си мисли , че и контрагентите са толкова коректни - почти във всеки внос ми заменят поръчана риба с друга - ама иди я върни на 12 000-15 000км :!:
И поне да беше дошъл да си вземеш двата чифта Аплохейлуси , като си ги поръча.Както ти обещах ,ти бях пакетирал 3 чифта, ама както ги пратих , така ми ги върнаха.После се сърдите като не изпращам нещо , преди да е платено :idea:
А за бившия, съжалявам!Дано не е по твоя вина!

Атанас Казаков

Така е "килимен", внесох Аплохейлуси без да знам , че са ми пратили два вида - Линеатус и Панакс.Чак когато си кореспондирахме с теб разбрах , че е така.В това не виждам нищо лошо - човек се учи цял живот , а аз съм все още само на 27 години.Важното е , че имам желанието и волята да продължавам да го правя и да се уча, докато доста си мислят , че знаят всичко.Внасям риби и растения , на които не само чувам лат.имена за пръв път, но и виждам за пръв път , като дойдат.Представи си каква сте я свършили преди това, та да ги виждам за сефте :idea:
Не си мисли , че и контрагентите са толкова коректни - почти във всеки внос ми заменят поръчана риба с друга - ама иди я върни на 12 000-15 000км :!:
И поне да беше дошъл да си вземеш двата чифта Аплохейлуси , като си ги поръча.Както ти обещах ,ти бях пакетирал 3 чифта, ама както ги пратих , така ми ги върнаха.После се сърдите като не изпращам нещо , преди да е платено :idea:
А за бившия, съжалявам!Дано не е по твоя вина!

killiman

Цитат на: "Атанас Казаков"Така е "килимен", внесох Аплохейлуси без да знам , че са ми пратили два вида - Линеатус и Панакс.Чак когато си кореспондирахме с теб разбрах , че е така.В това не виждам нищо лошо - човек се учи цял живот , а аз съм все още само на 27 години.Важното е , че имам желанието и волята да продължавам да го правя и да се уча, докато доста си мислят , че знаят всичко.Внасям риби и растения , на които не само чувам лат.имена за пръв път, но и виждам за пръв път , като дойдат.Представи си каква сте я свършили преди това, та да ги виждам за сефте :idea:
Не си мисли , че и контрагентите са толкова коректни - почти във всеки внос ми заменят поръчана риба с друга - ама иди я върни на 12 000-15 000км :!:
И поне да беше дошъл да си вземеш двата чифта Аплохейлуси , като си ги поръча.Както ти обещах ,ти бях пакетирал 3 чифта, ама както ги пратих , така ми ги върнаха.После се сърдите като не изпращам нещо , преди да е платено :idea:
А за бившия, съжалявам!Дано не е по твоя вина!

Не го приемай лично....Ясно е, че не може да се знае всичко. Но такива обобщаващи изказвания са много дразнещи. Мисля си, че магазинерите, които кръщаваха рибките като "червени" и"черни" безвъзвратно останаха в миналото. С това си поведение едва ли ще ги привлечеш като твои клиенти. А може би разчиташ на тях?

Колкото сме я свършили - толкова! Дойде ли на специализираната изложба през есента? Щеше да видиш поне Аплохейлусите и да знаеш какво точно да търсиш. Ти като искаш да внасяш кили рибки и не разбираш от тях можеше да потърсиш помощ или да се консултираш с някой по-вещ. Мисля, че се познаваш поне с Иво от Русе...Направих ти предлoжение още в личната кореспонденция, от теб зависи.

А поръчката си я видях на пазара. Не знам ти ли беше този, който продаваше там...Все едно...Истински миш-маш....Или както е модерно наоследък - Тути-Фрути! Както и да е...Ти не си виновен, много добре знам какви поразии правят контрагентите....

Между другото, Aplocheilus lineatus и Aplocheilus lineatus "Gold" се произвеждат в България, при това на доста по-добър размер от вносните, предполагам, че и цената ще е по-добра.

Хайде, успех!

AQUASAUR

Аааааа...Аз чак сега вдянах кой е Наско Казаков... :oops:
Така е, като не помня фамилии... :wink:
Аз съм доволен от Насковите Линеатоси Голд!
Дори бих казал,че свършиха като "топъл хляб"...
Васко,ако и Вие имате готови - давай 20-тина бройки насам!
И, Колеги, дайте да не се караме за глупости...
Те,клиентите,и без това ни "ръфът" отвсякъде..., :evil:
та и ние сами да им правим сеир... :D  :P
Успех!  https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.wass-up.com%2Fforum%2Fimages%2Fsmilies%2Fthumbsup.gif&hash=ab8f82c084f368031ba4e18776cbbc9f83d26cd6

Boby_

:lol: Хайде пък сега клиентите виновни.  :lol:
Клиентът винаги е прав. Той решава дали ще си остави парите или не. И той ви прави услуга, като купува от вас, а не вие на него, като му продавате. Защото неговият хляб не зависи от вас, обаче вашият зависи от него. Това са най-общи правила за търговия, може би ги спазвате, може би не - всеки търговец си решава какъв подход да възприеме. Ако искате, уважавайте си клиентите, ако не искате, недейте. Единственото, което ще пострада, ако не се съобразяват с тях, е вашата собствена търговия.  :lol:  :wink:

AQUASAUR

Ейййй...,само чакате кодовата думичка "клиент"...
и Ни "прочитате ПРАВАТА"... :twisted:
Как да ги забравим... :roll: ,като няма тема в която да не Ни ги напомняте...https://aquariumbg.com/forum/images/smiles/bash.gif

:shock:  :wink:  :lol:

Boby_

Цитат на: "AQUASAUR"Ейййй...,само чакате кодовата думичка "клиент"...
и Ни "прочитате ПРАВАТА"... :twisted:
Как да ги забравим... :roll: ,като няма тема в която да не Ни ги напомняте...https://aquariumbg.com/forum/images/smiles/bash.gif

:shock:  :wink:  :lol:

Ами като си говорим за търговия, няма как да не се разбере кой "от коя страна на барикадата е" (изразът неслучайно е в кавички, защото това е доста условно - в различни ситуации един и същ човек може да е и клиент, и търговец - ролята не е фиксирана).
Дайте да си говорим повече за акваристика и по-малко за търговия и разговорът ще придобие друга насока.  :wink:

AQUASAUR

ОК!   :D
Свалям бронежилетката и каската... :roll:
и си окачвам значката:"I'm happy akva-hobby man"... :P

Similar topics (5)

23450

Публикации: 2
Прегледи: 2909

7094

Публикации: 15
Прегледи: 8653

53820

Публикации: 5
Прегледи: 2870

43109

Публикации: 9
Прегледи: 4599

5626

Публикации: 1
Прегледи: 2359