• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 13:05

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Хайвер на рамирези

Започната от septic, 07.05.2010 15:54

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

septic

07.05.2010 15:54 Last Edit: 24.01.2014 10:25 by Desmoria
Хорааа, рамирезата ми е хварлила хайвер  *YAHOO* *YAHOO*и сега съм в паника незнам какво да правя не искам да се прецака нещо. бихте ли ми помогнали за прав пат ми е  :-[ температури, при смяната на водата, какво да правя ами анциструса  :buff: ??????????? извинете че пиша без да съм прочел другите материали. *DRINK* ама...

Desmoria

"Могат да се размножават в общия аквариум. След като достигнат полова зрелост, формират моногамна двойка преди всяко хвърляне. Снасят малки (0,9 – 1,5 мм), лепкави яйца, които полагат върху предварително почистен плосък камък или направо в малка дупка, изкопана в грунда. Както при много цихлиди, така и при Mikrogeophagus ramirezi и двамата родители се грижат за яйцата и малките. Обикновено снасят между 150 и 300 яйца. Понякога ги проветряват с плавници до излюпването им, което настъпва след около 40 часа при температура от 29 ºC. Малките започват да плуват самостоятелно след около 5 дни, след което започват да следват един от двамата си родители. Захранването става с новоизлюпена артемия или ситно стрита суха храна.
Mikrogeophagus ramirezi не са най-добрите родители сред цихлидите. Случва се да "забравят", че имат яйца за опазване, а дори и да ги изядат сами. Затова някои акваристи изваждат камъка, върху който са положени яйцата и го отделят в самостоятелен аквариум. "

Аз мога да ти помогна само с това. Гледала съм рамирези преди време, но не са хвърляли хайвер, така че не мога да ти дам съвет от личен опит. Ако са хвърлили на камък може да го извадиш в отделен съд и близо да него да пуснеш камъче за въздух, но да не е силно течението, което създава.  Само колкото да раздвижва водата около хайвера. По принцип родителите трябва да се грижат за хйвера и малките, но до колкото знам не винаги се получава така, още по-малко ако е в общия аквариум.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

septic

TOXIC благодаря за отговора  @}->--   ама хайвера изчезна точно на другата сутринта  *NO* Явно наистина не са от най-добрите родители.

Desmoria

Ами не го мисли, щом са хвърлили веднъж, ще хвърлят пак. Много хора оставят първото хвърляне на произвола на съдбата. Все пак ако рибите са млади е нормало така да се получи, но за в бъдеще по-добре го отделяй, особенно ако имаш много риби в аквариума. Понякога, колкото и да са добри родителите, не могат да опазят хайвера от всички натрапници.

П.П. А за температура, това им е дадено като диапазон 25-28С. Латинското име преди беше Apistogramma ramirezi. Наричани са още Microgeophagus ramirezi, Papilochromis ramirezi и Papiliochromis ramirezi. Въпреки все още продължаващите дебати по отношение на името на рода, най-коректно си остава Mikrogeophagus. Така че каквото и да напишеш в гугъл ще ти излезе доста подробна информация.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Асен Евгениев

Това, че хайверът е изчезнал, не означава непременно, че са лоши родители. В общия ми
аквариум хайвер хвърлят редовно три вида сомове и барбусите, но колкото и да го бранят,
не могат да го опазят повече от един ден от всички останали навлеци.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

SimeonMihaylov

Събуждам се сутринта и на огледа я ... Имаме си хайвечеее *BRAVO*
Хайверът е на корена отгоре зад огромен брой кабомби не съм сигурен, че бих могъл да го достигна като цяло, моля за идеи имайте предвид че съм много начинаещ. Аквариума е 50 лт имам неонки тетри и две хелерчета.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs11.postimg.cc%2Fmuwvxbs4j%2F1424260_4610353473486_2585786828145420092_n.jpg&hash=d67c95209866cced33ed5dd4f1c5a72ae0fb5920

Similar topics (5)

22263

Публикации: 11
Прегледи: 7963

2812

Публикации: 10
Прегледи: 5692

54001

Публикации: 1
Прегледи: 1988

38504

Публикации: 2
Прегледи: 3058

6078

Публикации: 1
Прегледи: 3589