• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 08:37

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Рамирези - твърда вода

Започната от didoman, 15.06.2011 10:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

didoman

Добър ден, колеги. От Пловдив съм и имам голямото желание да гледам Рамирези. Доколкото знам, водата в Пловдив е с GH = 11 - 13 dH. При тези стойности мога ли да гледам въпросните рибки и евентуално да има потомство (ако и другите условия позволяват). Във форума има няколко теми, че софийската мека вода е идеална за тях, но за Пловдив няма никаква информация.
Един от бедните студенти :)

rakim

Няма да имаш проблеми,особено ако вземеш свикнали с тази вода.До синдикалния дом магазина има рамирезита,много добри риби и се множат без проблеми.
540л Южна Америка

didoman

Благодаря ти rakim. Скоро ще навестя Жорката  :-)
Един от бедните студенти :)

Kribenzis

    пичове-експерти, рамирезите хвърлиха  хайвер и на втория ден си го изядоха, при втория опит, хвърлиха хайвер, на втория ден го преместих в аквариум с трипафлавин и на 90% мухляса, излюпиха се 5-6 рибета и ше ги захранвам. сега в общия аквариум / 300 л/ вкарах втора двйка рамирези, като женската е много напращела и се опита да съблазни мъжкаря - домакин, но той само наби гостуващия мъжкар и никакво внимание на женската, която ще експлоадира от хайвер. много са претенциозни.
     от кюстендил съм, водата при нас е мека и може да се докарва до нужните стойности.

usani

Извинявам се че пиша тук но видях че става дума за рамирези и да питам за моята двойка.
Хвърлиха днес в общият аквариум-барбуси,какаду,анциструс и неони има вътре,въпросът ми е мога ли да опазя нещо от хайвара вътре?

lerby

Не, ще трябва да го отделиш!

Similar topics (5)

11325

Започната от Demo``


Публикации: 8
Прегледи: 4724

26225

Публикации: 2
Прегледи: 3348

57218

Публикации: 40
Прегледи: 12447

10093

Публикации: 20
Прегледи: 14105

53009

Публикации: 7
Прегледи: 3267