• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 18:24

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Дискуси с тъмно лилава окраска

Започната от Aquaboy, 02.03.2012 10:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Aquaboy

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi44.tinypic.com%2F34e3t3m.jpg&hash=62feae14ed3eb6a2a1484cae8429035611a51f43

Здравейте,
имате ли представа дали наистина съществува подобна разцветка дискуси - тъмно лилави, със солиден и равномерно разпределен по тялото цвят?

grigor nakov

Колега съществува това но се получава от храна с оцветители ;-)Най вече при вида Сан мера се срещат тези цветове и при дискус-кобалт

Aquaboy

А, аз мислех, че са именно кръстоска между син кобалт и сан мера. Добре, ако приемем, че имам малки сини кобалти с какво трябва да ги храня, за да постигна такъв наситен и солиден лилав цвят? Каква точно храма имаш в предвид?

grigor nakov

хранят се със домашно приготвена кайма за дискуси, срещнах някаде във форума че някой давал кайма накисната с боровинков сок *dontknow*за да се оцветът сините риби по добре

Aquaboy

Това сигурно ще прозвучи лаишки, но ако давам на сини риби храна за червени, няма ли да постигна лилав цвят?

DJER

Не няма да постигнеш този цвят, само ще се развали визията им. Синия диамант като е в размножителен период и като има малки така лилавее, но не толкова, това е и фотомонтаж малко според мен ;-).

Mitko80

 сините със боровинки,червените със моркови или цвекло,а когато има комбинации във акварѝумите ни..... как да храним.... *UNKNOWN*

Чакъров

Фотошопа или някоя друга програмка доста драстично се е наложила върху тези снимки според мен.

Similar topics (5)

1749

Публикации: 17
Прегледи: 9401

48370

Публикации: 10
Прегледи: 4064

58536

Публикации: 10
Прегледи: 4351

26835

Публикации: 11
Прегледи: 16692

47831

Публикации: 3
Прегледи: 2434