• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 23:50

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Цихлиди-джуджета

Започната от metcheto, 29.09.2014 22:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

metcheto

Здравейте! Може ли да ме посъветвате кои цихлиди-джуджета мога да гледам в общ аквариум заедно с живородки, трихогастери, лабео.. Аквариума е 105 литров (75д35ш40в). Рамирези знам, че може да се гледа в общ аквариум, но и за двата вида ли се отнася? А крибензис може ли? :-)
"Ако можех да им разкажа какво видях в теб, никой нямаше да ми повярва...Ще си кажат - мечтател ! Ако знаеха какво видях в теб, цял живот биха искали да мечтаят....."

Caxapa

Афганистанци с Афганистанци. Американци с Американци, Африканци с Африканци. Хабитата трябва да се спазва все пак а и с Живородки...... *NO*

metcheto

Да, ясно. Питам, защото съм виждал много Рамирезита, които си живеят с живородки, цихлиди, лабиринтови.. :-) По-екзотични рибки са и ми се искаше да си вкарам в аквариума, ама щом няма да им е добре няма смисъл да ги тормозя животинките. :-)
"Ако можех да им разкажа какво видях в теб, никой нямаше да ми повярва...Ще си кажат - мечтател ! Ако знаеха какво видях в теб, цял живот биха искали да мечтаят....."

rollon

Можеш да гледаш рамирезите в този аквариум,единствено лабеото може да ти прави проблеми,защото е по-агресивна риба :).

metcheto

Значи ако си намеря ще си взема една една двойка, а ако лабеото ги тормози ще го подаря на някой тоя хубавец. Проблема е, че в най-близкия зоомагазин, който е на 35км от мен няма много риби, а по интернет ме съмнява малко тая история с пращането по Еконт, кой знае какви рибки ще дойдат и в какво състояние ще са, а пък и ме съмнява да оцелеят толкова време на студено.. :-(
"Ако можех да им разкажа какво видях в теб, никой нямаше да ми повярва...Ще си кажат - мечтател ! Ако знаеха какво видях в теб, цял живот биха искали да мечтаят....."

sVGNsali

Цитат на: metcheto - 30.09.2014 20:43
Значи ако си намеря ще си взема една една двойка, а ако лабеото ги тормози ще го подаря на някой тоя хубавец. Проблема е, че в най-близкия зоомагазин, който е на 35км от мен няма много риби, а по интернет ме съмнява малко тая история с пращането по Еконт, кой знае какви рибки ще дойдат и в какво състояние ще са, а пък и ме съмнява да оцелеят толкова време на студено.. :-(
Колега пиши на wladoo можеш да му вярваш.
Но лабеото можеш гозабрави наистина..
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.