• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 10:45

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Цихлиди

Започната от salamandar, 26.02.2011 21:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

salamandar

Имам малко питанки отностно цихлидите,по-точно Archocentrus nigrofasciatus Зебровидна цихлазома.Някой занимавал ли се е с тези риби,искам да знам как се оформя аквариум за тях,декорация,камани,дървета,храна.На колко време се сменя водата,чернодробна и замразена(малки червейчета) дали са добре за тях.С какви сомчета могат да се гледат и с охлюви.Това се сещам за сега.Мерси предварително.

: 25.02.2011г 21:09ч
Явно никой няма мение по тези въпроси,поне някой може ли да ми каже как да изчистя предното стъкмо и страничните.Че малко са се оплескали и се вижда гадно.

adam

Цитат на: salamandar - 26.02.2011 21:07
Имам малко питанки отностно цихлидите,по-точно Archocentrus nigrofasciatus Зебровидна цихлазома.Някой занимавал ли се е с тези риби,искам да знам как се оформя аквариум за тях,декорация,камани,дървета,храна.На колко време се сменя водата,чернодробна и замразена(малки червейчета) дали са добре за тях.С какви сомчета могат да се гледат и с охлюви.Това се сещам за сега.Мерси предварително.

: 25.02.2011г 21:09ч
Явно никой няма мение по тези въпроси,поне някой може ли да ми каже как да изчистя предното стъкмо и страничните.Че малко са се оплескали и се вижда гадно.

Това са едни от непретенциозните и същевременно красиви цихлиди. Поведението им е стандартно- копаят, изкореняват, пазят територии, така че основно можеш да декорираш с корени и камъни, евентуално растения, но по-издръжливи. За декорация те съветвам да разгледаш аквариумите  на хората, които отглеждат цихлиди.
Относно почистването на стъклата- купуваш за 10 стотинки гъба за съдове и търкаш. 
Успех и да снимаш аквариума!

salamandar

Е това е :) мерси много колега в неделя почвам с почистването.Ще снимам аквата но малко време да мине искам да сложа други камани вътре и да взема по-голяма локва,че гадовете са 16 броя :) от 3см до 15см :) обаче много си ги харесвам :)

Similar topics (5)

4991

Публикации: 12
Прегледи: 9090

54755

Публикации: 63
Прегледи: 20280

33567

Публикации: 2
Прегледи: 4286

52020

Започната от metcheto


Публикации: 5
Прегледи: 4280

28526

Публикации: 22
Прегледи: 27452