• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 16:21

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Цихлидарник

Започната от LuDiQa, 27.01.2010 12:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

LuDiQa

Привет след дълги обяснения  :duvar: на някои хора от форума на които много им благодаря  *DRINK* вижте какве се получи значи аквариума е 70 литра имам помпа с камъче плоча около 15см през която излиза въздох и помпа за почистване Atman liquid  filter голяма е около 10см а във самия аквариум има 2 рибки  които са мъжка и женска  :-[  така наречени Julidochromis dickfeldi в аквариума има 1 стомничка до нея 1 камак с дупка и пред тях имам едно като раиграс което закупих  от 1 изложба  :-)  груна е камачета много малки и е около 3см  *THUMBS UP* това добри условия ли са за развъждане на този вид цихлиди  *thanks  :coffee:
Два домата пресичали улицата. По едно време единия го сгазила кола, а другият се провикнал хилейки се:
- Ставай бе, кетчуп!

dido 1

Ще ти отговоря най общо за създаването на подходящи усложия за отглеждане на този вид Африкански цихлиди.
До колкото разбрах рибките са ти от този вид http://www.cichlid-forum.com/profiles/category.php?cat=11 това е Танганийска цихлида (риба, която обитава езеро Танганайка в Африка), ако направиш снимки с по добро качество със сигурност ще ти кажа от кой точно вид е ;-)
1. Обема на аквариума е подходящ за отглеждане на една двойка, но не повече, защото са доста агресивни цихлиди (лично съм отглеждал от този вид и по точно "марлиери" и знам на какво са способни)
2. Грунда трябва да бъде ситен пясък - в естествената среда е точно такъв.
3. По добре махни всички делви и други изкуствени неща в аквариума и сложи камъни, които подреди по такъв начин, че да оформиш укрития за рибите.
4. За филтрацията - ако имаш финансова възможност си купи един външен филтър (канистър) с дебит поне 1000л/ч - водата ще ти бъде винаги чиста и кристална ;-)
5. Осветлението не е от особенно значение за цихлидите, ако отглеждаш растения при всички случаи ще трябва да се съобразиш с тях, но мисля, че 1x18W или 2x18W ще ти свърши работа.
Като създадеш всички тези условия и се въоръжиш с търпение, рано или късно рибите ти ще те възнаградят с поколение и интересни моменти.
Успех :-)
544л. Малави

LuDiQa

благодаря много но камани от каде да намеря зима е нямам път към морето или язовиро  :'( а тези малките като се излиопят с какво да ги захранвам артемии просто изклиочено  :-(
Два домата пресичали улицата. По едно време единия го сгазила кола, а другият се провикнал хилейки се:
- Ставай бе, кетчуп!

BOJO

Оправи цихлидарника , после ще говорим за храна за подрастващи :)

dido 1

Първо вземи и си попълни в профила от кой град си.
При тея планини и разноолбразен релеф в БГ, ако неможеш да си намериш камъни......ако ти се дават пари по зоомагазините има, а отделно има и строителни борси в които също продават камъни.
Вече имаш малки, така ли да разбирам....??? .........артемията е добра стартова храна, но ако нямаш възможност да люпиш, най елементарния начин е да даваш от храната, която даваш и на възрастните, като преди това я стриваш на по ситно.
Питай ако те интересува нещо, в нета също има много инфо, просто трябва време и много четене *DRINK*
544л. Малави

LuDiQa

колега досега това правих  :-) ходех до тавана и се сетих за каманите от лятото от морето  *YAHOO* и наредих каманите както каза предния съфоромник  *thanks
Два домата пресичали улицата. По едно време единия го сгазила кола, а другият се провикнал хилейки се:
- Ставай бе, кетчуп!

dido 1

Дай снимки на аквариума и една по качествената на рибите ако можеш....
544л. Малави

LuDiQa

незнам защо но рибите са много плашливи само докато се изправя пред аквариума и се крият  :'(   :duvar:  а сега немога може би след около седмица ще мога  *dontknow*   нямам малки в момента само попитах  *thanks
: 27.01.2010г 14:02ч
ето снимка от гугал ето така изглеждат http://www.rachelmoanamcara.com/Julidochromis%20dickfeldi.jpg но моите каточе ли имат и розово по  бузите   :-D
Два домата пресичали улицата. По едно време единия го сгазила кола, а другият се провикнал хилейки се:
- Ставай бе, кетчуп!

BOJO

Ще стане :)  Нямаш бърза работа за никаде , нито някой те гони.
....................
Дидо , дали да добави малко добавки? Мисля мернах че колегата е от Добрич а не знам как е там водата. По моя логика с тези варовици там е трърда ама знам ли ?

dido 1

Той докато стигне до тез добавки, ще трябва да почете доста.....
Незнам как е в Добрич, но мисля, че водата е доста по твърда от Софийската......
Снимката от гугъла няма да я коментирам, а по скоро ще коментирам снимките които пуснеш на твойте риби ;-)
544л. Малави

Similar topics (5)

10473

Започната от djsmooke


Публикации: 16
Прегледи: 10754

56130

Публикации: 14
Прегледи: 4835

40161

Публикации: 33
Прегледи: 15230

45932

Публикации: 55
Прегледи: 17012

6167

Публикации: 1
Прегледи: 3235