• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 03:30

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Брой апистограми за 112 литра аквариум

Започната от DobriG, 12.10.2016 20:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

DobriG

Здравейте, обмислям да направя аквариум с апистограми. Размерът е 112 литра по външен размер. Можете ли да ме посъветвате колко двойки мога да пусна в подобен съд?

petarstefanov84

В профила им пише,че изискват около 40 литра за двойка,4 мъжки с 4 женски или дори по 5 да са мисля,че няма да е проблем,но нека някой който отглежда такива цихлиди джуджета да си каже мнението,може и да са много:)

DobriG

Мерси много колега! Някой друг да иска да сподели опит? :)

Percho

Баце Добри спокойно можеш да сложиш 3 мъжки 2 женски рамирези но или сини или обикновените не мешани азщотото ако има сини ще станат жълти...2 двоики какаду и 1двоика блуакари и ако искаш може и нанокари.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk


niki_o

Отглеждам Апистограми,знаеш :whistle:.В 126л имам обаче само една двойка,ако са две има голяма вероятност за боеве за територия,но всичко зависи и от укритията и растителността.Аз повече от две двойки не бих сложил и то да са от два вида и някакви други рибки по твой вкус за пълнеж.Аз съм с Неони.
Перка,Рамирези не са Апистограми ....

DobriG

Благодаря, Ники! И на мен ми се видя, че 2 двойки ще е максимума...Мисля по- натам, като събера повече опит, да си взема от тези- apistogramma hongsloi. А сега за старта вероятно ще сложа 10 серпи и чифт рамирези някакви. Между другото добре че каза, че те не са апистограми- и аз не знаех...

П.П. съжалявам да чуя за Принца, наистина прекрасна рибка! :/

raiko

Ако някога си намериш hongsloi не те съветвам да имаш повече от един чифт в аквариума.

jorobetta


Similar topics (5)

48370

Публикации: 10
Прегледи: 4026

10093

Публикации: 20
Прегледи: 13968

41646

Публикации: 2
Прегледи: 2305

3937

Публикации: 20
Прегледи: 16496

2540

Публикации: 15
Прегледи: 6805