• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 11:44

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Астронотусът (Astronotus Ocellatus)и рибите, които могат да съжителстват с него

Започната от adam, 13.02.2010 19:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

adam


......... Само да знаете .... яде мноооого !
[/quote]

Преяждането е един от големите проблеми на тези риби, те просто не спират да ядат  :popcorn: Доста често собствениците се кефят, когато хранят своите  любимци и без да искат ги прехранват (и аз съм в това число), а честото прехранване крие риск за стомашни проблеми, които дават началото на доста болести.  Така че трябва все пак да сме внимателни с дозировката на храната.
Между другото нека споделя малко опит- почти винаги в основната храна на астронотусите слагам и малко скаридки (продават ги в малки в почти всеки зоомагазин), тъй като хитина, които съдържат е важен- първо за организма на хищните риби и второ, предпазва от запек при астронотусите.

ivotri

Аз купих замразени скариди от хранителен магазин режа и давам. Също храня астронотуса и с овесени ядки за вит. и фибри. Давам му живи риби, храна за дискуси една червена, както и кайма също за дикуси. Храна за едри цилхиди и една на Тетра цихлидс. При тази храна рибата се оцветява, жизнена е и няма проблеми със запек. Много е важно да не се прехранва.

adam

Добра комбинация от храни  *THUMBS UP* само да внимаваш с каймата, в смисъл по-рядко да храниш с нея, а също така да внимаваш с храненето с живи рибки, което разбира се е част от менюто на астронотуса, но крие риск от зарази.

vanko77777

Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

ivotri

Aстронотусите живеят около 15 години, така четох някъде. Вашите на каква възраст са? Моя е от 3 години и няколко месеца при мен и го взех 10 см. Само от любопитство да видм средно по колко живеят. :-)

Cole

Здравейте, имам 140 литра аква, 6 мм стъкло с един корен Cryptocoryne wendtii green , един малък клон  и голям камък.Вътре имам бебе астронотус, което купих от зоомания преди 10-на дни.Храня го с замразени скариди и пелети за цихлиди.Също така вчера му купих едно розово данио и то го изяде наведнъж =-O.Искам да попитам може ли да купя един хипостомус плекостомус да чисти малко пък и нещо за дъно да има! *HELP*

Карган

Цитат на: Cole - 23.10.2013 21:05
Здравейте, имам 140 литра аква, 6 мм стъкло с един корен Cryptocoryne wendtii green , един малък клон  и голям камък.Вътре имам бебе астронотус, което купих от зоомания преди 10-на дни.Храня го с замразени скариди и пелети за цихлиди.Също така вчера му купих едно розово данио и то го изяде наведнъж =-O.Искам да попитам може ли да купя един хипостомус плекостомус да чисти малко пък и нещо за дъно да има! *HELP*

Прочете ли нещата, които е писал adam?

.........Според специалистите минималният обем на аквариума, в който може да живее астронотуса е 200 литра, и то за един единствен екземпляр. Това е относително малък съд за този вид риби, което ще рече, че ако има други риби, то те не биха могли да съжителстват в нормални условия, тъй като няма достатъчно свободна територия..........
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs6.postimg.org%2F3tsi79bo1%2FDSC0159_350x70.jpg&hash=8e1dae1e0e99dbfd93a27b858abc4b03af9ee6fc
Аквариумът е затворена, функционираща общност на живи същества, а не само просто събиране на растения и животни.

Similar topics (5)

32959

Публикации: 11
Прегледи: 6535

7788

Публикации: 9
Прегледи: 5625

39218

Публикации: 3
Прегледи: 3658

6033

Публикации: 0
Прегледи: 2505

10471

Публикации: 0
Прегледи: 1947