• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 20:07

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Въпрос за дискусите, хайвер и т.н.

Започната от DSS, 24.09.2009 10:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

DSS

Здравейте, вече имам 2 чифта дискуси.  :-) *YAHOO*
Единия е Малборо+ред мелън
Другият Малборо+тюркоаз
Имам 2 въпроса.
Единия: Малборо и мелъна хвърлят вече 2-3 пъти в общият аквариум, пазят хайвера и накрая изчезва(нормално). Та решавам да ги развъждам и правя втори аквариум. Големината му е 160л., температура на водата 30 градуса, филтър вътрешен(доста слаб, за да не им върти водата много), допълнително въздух от машинка, тръба за хвърляне на хайвер. Напълних го половината с вода от главният аквариум, другата половина с прясна вода.  Показателите на водата бяха в нармата за дискуси, но... Уж всичко беше идеално, но след като пуснах рибите в аквариума започнаха дертовете, като най-главния беше отказа им да ядат нормално. Храната на Орлин изобщо не я пробваха. Единственото нещо, което ядяха беше артемия и то много слабо. Рибите не се чувстваха добре и това им личеше. Върнах ги в общия. Къде може да съм сбъркал?
Другият въпрос е малко смешен, но все пак да си питам. Какво поколение ще даде Малборо и Тюркоаз? "Мелези"?
Поздрави. :-)

}|{opukc

1. Нормално е след преместването рибите да са стресирани, трябва им време за да свикнат, че са сами и на спокойствие.
2. Хибриди ще са - мелези също става.  ;-)

STIKS

И аз очакваха да имат проблеми 2-3 дена, но тяхното продължи седмица, уплаших се и ги върнах, но май съм сбъркал. :-| Колко би ще трае приспособяването им, че да съм подготвен и да зная какво да правя? *dontknow*

sliven

Здрасти, Стикс!В повечето случаи е така.Най-трудното, което можеш да направиш е:Да направиш подобна обстановка,фон,вода!Най-лесното е да по-затъмнено в новия,да не се минава много често, предполагам често ги проверяваш....и те се стресират допълнително.Пробвай,следващият път да покриеш предното стъкло с нещо тъмно и не им настоявай.Потърпи.  :coffee:
Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

}|{opukc

Пердето например е идеално за закриване.
Остеви рибите на спокойствие. А това за колко време свикват е божа работа. Много зависи от рибите. Аз съм имал двойка, която наколко часа след преместването хвърляше хайвер в чисто нова вода от водопровода. Първо хвърляха само в общия, но след няколко премествания спряха и започнаха само в развъден да полагат, даже не се мятаха при ловенето, просто чакаха да ги преместя. *THUMBS UP*

DSS

Извинявам се за предният отговор, това е ника на баща ми и не видях, че съм писал от него.
Рибите бяха настанени в мазето. Там нямаше много движение (минавах 2-3 пъти на ден да ги видя и да ги нахраня), но явно съм нямал търпение да почна да ги тъпча постоянно и да чакам да хвърлят хайвер. Сега всичко наново, само дето ги изтормозих горките. *SORRY*

kobra

Здравей !
Ако аквариумите ти бяха близко един до друг можеше да опиташ преместването, на тъмно. Чакаш да заспи 1-2 часа. Взимаш един голям кеп, лекичко хващаш рибката,  придържаш я с ръка и я слагаш в новия аквариум. На тъмно. И си я оставяш цяла нощ, на сутринта при постепенното разясняване на новата обстановка , стреса ще е по- малък.
водка в стил IT:
0.1л-demo
0.25л-trial version
0.5л-personal edition
0.7л-professional edition
1л-network edition
1.75л-enterprise
3л-for small business
5л-corporate edition
Ракия-home edition
(за отскок)-Service pack
Зелева чорба-Recovery tool
Мезе-plugins
Бира-patch

mejdupraznika

Незнам аз този начин не го препоръчвам. Можеш ли да кажеш показателите на водата какви са ?

Similar topics (5)

48489

Публикации: 10
Прегледи: 4752

967

Започната от dido 1


Публикации: 8
Прегледи: 4672

28028

Публикации: 3
Прегледи: 3136

27759

Публикации: 2
Прегледи: 2562