• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 01:31

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Филтрация и аерация при дискуси

Започната от abv, 17.09.2009 21:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

abv

Здравейте колеги,различни варианти на филтрация и аерация съм виждал и чувал нека всеки от вас сподели своя опит.
Аз засега съм с 2 аквариума от които:
130л  с дискуси ножове и скаларии 1 гъба с компресорче за въздух шампион малък.+атман 3336 канистер.
200л  с дискуси- канистер серафил 1100  и вътрешна помпа 1200л/ч с флейта която духа към голямата страница и леко нагоре и съм пуснал от компресорчето леко въздух(това сега го направих и на рибите им хареса явно много живнаха след поставянето на вътрешната помпа(преди бях с гъба и въздух от компресора) имам също 7в ув лампа сън-сън.
430л(новия още не е зареден но до 7-8дни ще бъде)  с ехейм 2228 + единия от 2-та(атмана или серафил1100) но май ще сложа и новата вътрешна помпа от 200литровия.
Лично моите наблюдения са че водата за дискуси трябва да е доста богата на кислород чувстват се по добре и жизнени.

abv

Хайде бе хора кажете си тайните за вашите животни :-[. *fish
Поне 10 човека тук се занимават и то много сериозно.

Divane

да,така е,имат нужда от кислород доста,но в същото време не обичат и силно течение. Лично при мен проблемът е,че много шумат балончетата от камъка и нощно време се побъркваме,но..рибите преди всичко!
За филтрите..имам само външен,вътрешен не съм сложила.

abv

Цитат на: Divane - 22.09.2009 17:56
да,така е,имат нужда от кислород доста,но в същото време не обичат и силно течение. Лично при мен проблемът е,че много шумат балончетата от камъка и нощно време се побъркваме,но..рибите преди всичко!
За филтрите..имам само външен,вътрешен не съм сложила.

Divane  За да не ми шуми камъчето съм го пъхнал в една гъба на 2-та аквариума имам такава аерация.
А какви са филтрите като марка обем литраж ?Щото аз имам сера ,атман и ехайм ..последния си казва думата обаче най добър е.При мен ми се струва че колкото и да сложа няма да стигне...
Имате ли в канистрите си Гъба без значение колко пореста?
И между другото махнах Вътрешния филтър 1200л/ч макар и с флейта пак прави течение.Мисля си за едно малко филтърче от порядъка на Атман ф-301 колкото да вкарва повече въздух само главата без допълненията.Малък и не шуми.Ще пробвам и ще пиша.
Някой ползва ли двойно дъно и ако да доволен ли е?

Divane

аз в момента съм с ТетраТек Екс 1200 ,пълен със стандартните за кофата едри гъби и сипоракс.  На този литраж ми е достатъчен.

kristt

Аз сам с един турски и сам доволен,обръща водата 3 пъти. Според мен храната е по важна да се чустват мн добре,и според мен малко се прекалява че толкава трудно се гледат и искат мн грижи да не казвам мн

Similar topics (5)

43340

Публикации: 6
Прегледи: 3647

22869

Публикации: 13
Прегледи: 7165

29117

Публикации: 2
Прегледи: 4541

20318

Публикации: 7
Прегледи: 7287