• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 01:50

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

помощ мал

Започната от stanko, 09.12.2004 05:26

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

stanko

в аквариумат си имам 9 дискуса  два от тиах се отделиха и запчнаха да си чистят миасто за хаивер в момента които изкарах останалите хварлиха хаивер дотук добре незнам колко точно се излупиха но понесох загуби между 7 и 14 ден докато ги захравам в момента имам около 70 на един месец но след като ги отделих преди 4 дни и докато се наканиа да варна другите в аквариума днес отново имам хаивер
1 колко пъти хварлиат хаивер
2 ниакаква храна за между 7и 14 ден
3 откаде се снабдиавате с артемиа  тук е много скапа 6мл 4$
4 защо червените и оранжевите дискуси отделиат много малко секрет да изхранват малките

благодариа на всички извинаваите за грешките ниамам кирилица бг ползвам руска

discus

Честотата на хвърляне на хайвер е различна , но може да хвърлят и до 10 пъти последователно. За храна между 7-14 ден не мога да ти кажа друга освен артемията (ти не си ли я люпиш сам ) ето ти един добър форум където хората отговарят компетентно http://www.simplydiscus.com/forum/
откъде се снабдяваме с артемия май няма да те интересува щото сме в БГ май ти е далечко
Червените и оранжевите дискуси не мога да кажа че отделят по малко секрет от кожата си, отделянето на секрет зависи най вече от параметрите на водата. Тяхното размножаване е по трудно защото малките търсят инстиктивно нещо тъмно за което да се закрепят а когато родителите са светли то не се ориентира.
Ами това е за сега.

Similar topics (5)

52881

Публикации: 18
Прегледи: 6972

7788

Публикации: 9
Прегледи: 5620

5626

Публикации: 1
Прегледи: 2359

49865

Започната от Emich


Публикации: 10
Прегледи: 3775

47563

Започната от zeoldsa


Публикации: 22
Прегледи: 7202