• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:07

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Хаивер от Скалари

Започната от MITKO32, 13.03.2009 20:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

MITKO32

излупиха се 30тина ама уви на вториа ден умряха , дано сега вториа опит да е сполочлив също гледав че пак чистят листото  *DRINK*

SkyNer

Митко родителите при хайвера ли ги оставяш.
Прохождащия

MITKO32

не  , преместих листото в аквариум с същите параметри , ам уви  :-|

SkyNer

Остави родителите с малките ако са добри родители няма да имаш проблем и ще си ги отгледат и ще си ядът неоплодения хайвер.
Прохождащия

MITKO32

 а  аз се чудех защо си ядат от хаивера и най-вече го преместих заради това  :-|

S_Y_N_C

Добре де ами как ще захраня малките в 130 литров аквариум няма ли да е малко по-сложно ако ги оставя при родителите

SkyNer

И 1 съвет не спирай осветлението малко да е но да има защото иначе си го ядът през ноща.
Прохождащия

MITKO32

не го спирам постоянно си свети

S_Y_N_C

Добре де 2 път хвърляй хайвер и като го отделя на 2-рия ден след хвърлянето в отделен аквариум с същите параметри като в големия хайвера на сътринта е побелял почти всичкия а в водата съм сложил метиленово синио.Има ли шанс като хвърлят пак да оставя хайвера в големия аквариум до излюпването на малките и чак тогава да ги отделя дайте съвет

tsonio

Слагаш листото с хайвера на една лепенка за стъклото на аквариума, не просто на дъното /в смисъл листото трябва да е в средното ниво на водата и да не се опира никъде/, след това отдолу или отстрани слагаш една тръбичка с камъче да обдухва леко листото, да му създава един вид течение, за да не застоява водата около него, защото това е първата предпоставка за мухлясване на хайвера. Накрая слагаш по две капки на литър трипафлавин още преди отделянето на листото в малкия аквариум. Не е лошо да си сложиш и едно парче бананова кора на парното или на слънце и да си подготвиш една култура с чехълчета за следващото хвърляне, така ще имаш 100% захранени, иначе със Сера микрон, дето ти дадох няма да успеят да се захранят всички. Температурата я поддържаш достатъчно висока 27-28 градуса без амплитуда.
Успех!

Divane

Цитат на: MITKO32 - 18.03.2009 22:27
излупиха се 30тина ама уви на вториа ден умряха , дано сега вториа опит да е сполочлив също гледав че пак чистят листото  *DRINK*


Хора,разбирам,че имате проблеми,разбирам,че бързате да попитате, ама тази елементарна неграмотност не мога да я разбера?!?! Това не са грешки,направени в бързината,това е липса на нормална езикова култура!!! Сигурно ви е много досадно,че получавате такива забележки, но - излагате се! Не само пред форума! Утре ще ви се наложи да напишете бележка в работата,на близките си,на приятелите си...лично аз бих умряла от срам!

Всеки втори новорегистриран е зверски неграмотен! Възрастта не е оправдание! Стегнете се!

Pep1

За да не отварям нова тема искам да питам колко време да храня с артемия и по колко пъти на ден да храня малките? :-)

MITKO32

а пък моите скалари неискат да хварлят пак , преди 2 седмици за последно хвърлиха и това беше .

meshov

здравейте,
няма да отварям нова тема ще питам в настоящата, тъй като е подобна.
имам около 70-75 литров аквариум (толкова вода има иначе е малко по-голям) с:
3 скаларии
2 хелера
2 fake САЕ-та
2 Corydoras - албинос
2 Анциструс - албинос
днес като се прибрах, видях че скаларията е хвърлила хайвер върху филтъра серафил 120.
гледам ги от малки и за първи път хвърля хайвер. Прочетох че най-вероятно няма да се излюпи, но все пак семейството си пази територията и всички други рибки стоят в другия край на аквариума.
за всеки случай ако се излюпят:
Трябва ли да оставя, ако имам възможност само 2те скаларии в аквариума?
Мога ли да оставя други рибки, и ако да, кои от посочените по горе?

В другия аквариум имам живородни и знам че вътрешния филтър не е за предпочитане в аквариум с малки рибки, но хайвера е върху него :( какво да правя?



In normal times, evil would be fought with good. But in times like these, well, it should be fought by another kind of evil.

MITKO32

еми можеш според мен да оставиш анциструсите и коридорусите  *dontknow*

Similar topics (5)

16857

Публикации: 0
Прегледи: 1963

57047

Публикации: 3
Прегледи: 1841

57810

Публикации: 20
Прегледи: 7434

36939

Започната от Lexa


Публикации: 3
Прегледи: 4826

42461

Публикации: 3
Прегледи: 3519